Plej-of Arkus lige: Novosađani poveli, sledi revanš u Banatu

12.05.2023. 19:48 20:04

Rukometaši Vojvodine savladali su Dinamo iz Pančeva u prvom meču polufinala Arkus lige. Izabranici Borisa Rojevića su imali oscilacija u igri, ali su na kraju uspeli da upišu pobedu i odradili su pola posla na putu ka finalu i birbi za titulu šampiona Srbije.

Uvodni minuti susreta doneli su povrede po tv ima đmkjjzd samom fazi završio meč. Vojvodina se bolje snašla na početku i lakše je dolazila do pogodaka, ali su i gosti igrali solidno i uspevali su da pretežno sa linije sedam metara postižu pogotke. U prvih 30 minuta viđeno je mnogo grubih faulova i igrači su bili mnogo agresvniji svesni važnosti meča. Novisađani su do prve osetnije prednosti došli u 22. minutu susreta kada su sa dve brze realizacije stigli do četiri gola prednosti (9:5). U redovima domaćina istakao se Mohamed Aziz koji je nakon problema sa povredom konačno podsetio na partije koje je pružao u Metaloplastici i pravio je mnogo muke za golmana Pančevaca Nemanje Marjanovića. U finišu prvog dela gosti su "dodali gas" i na odmor su otišli sa samo golom zaostatka.

U nastavku susreta pomovo je viđena gruba igra, čime je potvrđeno da je rukomet muški sport. Sudijski tandem Sekulić i Jovandić imao je težak posao i dosta odluka koje su izazvale burnu reakciju protivnika. Vojvodina je nastavila sa solidnom igrom u napadu, dok je granitna odbrana popustila što su Pančevci dobro iskoristili. Takođe, golmani belo-crvenih su imali loše veče. Ove sezone sjajni čuvar mreže Fran Lučin nije bio na prepoznatljivom nivou. Rezultatska klackalica se iz prvog poluvremena prenela i u drugo gde se igralo gol za gol. Sjajni bekovski trojac domaćih koji čine Milan Milić, Gregor Ocvirk i Boris Puhovski razigrao se i nosio je igru. Gosti su zbog crvenog kartona Uroša Pavlovića u 40. minutu ostali sa samo četiri igrača u polju, ali Vojvodina to nije iskoristila i promašila je nekoliko zicera u tom periodu. Usledio je festival isključenja na obe strane, igra je nekoliko puta bila prekidana, a crveni karton dobio je i igrač Vojvodine i seniorski reprezentativac Srbije Luka Rogan. Konstantno su domaći bili u vođstvu, ali su se hrabri Pančevci odlično držali i disali su im za vratom. U finišu Zrenjaninac Branko Tomić odmenio je Puhovskog i organizovao je napade Vojvodine, a na golu se razbranio hrvatski internacionalac Fran Lučin i pokazao da je najbolji kada je to najpotrebnije. Nošeni podrškom sa tribina i uz dobru igru u važnim momentima Novosađani su upisali pobedu i poveli u seriji sa 1:0.

Naredni meč Vojvodina i Dinamo odigraće u Pančevu 16. maja od 18 sati, dok je eventualna treća utakmica zakazana za 20. maj za 19. 30 časova na Slanoj bari.

Vojvodina - Dinamo 26:23 (12:11)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 200. Sudije: Sekulić i Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Vojvodina 5 (2), Dinamo 5 (5). Isključenja: Vojvodina 12, Dinamo 12 minuta. Crveni kartoni: Uroš Pavlović u 40. minutu za Dinamo, a Luka Rogan u 48. minutu za Vojvodinu.

VOJVODINA: Lučin (8 odbrana), Vasić 2 (1), Milić 3, Ocvirk 2 (1), Vukovljak, Aziz 4, Milenković 5, Pušica 1, Arsenić, Rađenović 1, Pešić 1, Tomić, Kurteš, Rogan 2, Grozdanić 2, Puhovski 3.

DINAMO: Marjanović (7 odbrana, 1 sedmerac), Dornjei, Perović 2 (1), Stanić, Čelica 3, Jezdimirović 2, Ivezić (1 odbrana, 1 sedmerac), Novaković, Čabrilo 5, Pavlović 1, Urta, Golubović 1, Kostadinović 2, Radović, Milošević, Sunajko 7 (4).