23°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

ЖЕЉКО ДИМИТРИЈЕВИЋ ОСВОЈИО БРОНЗУ у бацању чуња на Параолимпијским играма у Паризу

04.09.2024. 22:40 22:47
Извор: ПОКС

Српски атлетичар Жељко Димитријевић освојио је бронзану медаљу у бацању чуња на Параолимпијским играма у Паризу.

Он је бацао као трећи и најдужи хитац био му је у другој серији од 34.18 метара. У преосталих пет серија бацао је доста уједначено (32.70, 32.91, 33.70, 32.46, 31.80). Ово му је чатврта параолимпијска медаља, био је златни у Лондону и Рију и сребрни у Токију, а у Париз је стигао као светски првак из Кобеа.

Злато и сребро су освојили Индијци Дарамбир и Пранав Сорма. Дарамбир је имао само два исправна хица и овај из пете серије од 34.92 му је донео злато. Сорма је узео сребро са 34.59 из прве серије.

У финалу су бацала још два српска атлетичара. Филип Граовац је заузео четврто место са 32.21, а Александар Радишић је био седми са хицем од 31.32 метра.