106.1049

МОТО ГП: Италијан Франческо Бањаја победник спринт трке у Јапану

05.10.2024. 12:14 12:42
banjaja

Возач Дукатија Италијан Франческо Бањаја победник је спринт трке у Мото ГП шампионату уочи трке за Велику награду Јапана на стази Мотеги.

Бањаја је до победе стигао резултатом 21:01.074 минута.  Друго место је освојио његов тимски колега Енеа Бастијанини, који је каснио 0,181 секунде за Бањајом. Возач екипе Гресини рејсинг Шпанац Марк Маркез био је трећи са 0,349 секунди заостатка за победником.

Бањаја је уочи последњег круга имао велику предност, међутим онда је почео нагло да попушта. Дошли су му у последњој кривини и Бастијанини и Маркес „на точак“, али је успео да сачува предност и слави.

Трагичар спринт трке је млади Педро Акоста, који је до четири круга пре краја имао велику предност, али је изгубио контролу над мотоциком и пао.

Пре тога су одржане и квалификације. Возач Гас Гаса Педро Акоста освојио је пол позицију пред Велику награду Јапана, 16. трку сезоне Мото ГП шампионата. Млади Шпанац је уписао први тријумф у квалификацијама у краљевској класи, и то пошто је осмоструком светском шампиону Марку Маркесу поништен најбољи круг јер је изашао ван оквира стазе у четвртој кривини. Возач Гресинија је на тај начин померен на девето место. Најближи Акости био је актуелни шампион Франческо Бањаја, док ће се њима двојици у првом реду придружити Маверик Вињалес на Априлији.

Возач Прамака Шпанац Хорхе Мартин држи прво место у генералном пласману са 372 бода, док је Бањаја други са 357. Бастијанини је трећи са 300 бодова, а Маркез се налази на четвртом месту са 295.

Трка за Велику награду Јапана на програму је у недељу од седам часова.

Извор:
Дневник
МАРК МАРКЕЗ ДОМИНИРАО У АРАГОНУ, Франческо Бањаја и Алекса Маркез излетели и остали без пласмана (ВИДЕО)

01.09.2024. 15:31 16:01