ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ; ОЛИМПИЈЦИ ИЗ ОВЕ 3 БОГАТЕ ЗЕМЉЕ ЗАПАДНЕ ЕВРОПЕ НИСУ ДОБИЛИ НИШТА: Такмичили се за ЧАСТ, а неки своје медаље ВЕЋ ПРОДАЈУ (ФОТО)
Србија је богато наградила све освајаче медаља на Олимпијским играма у Паризу. Ко је колико добио и шта је урадио с тим новцем, теме су на домаћим друштвеним мрежама.
Држава Србија је за златна одличја Новака Ђоковића, Дамира Микеца, Зоране Аруновић и српских ватерполиста, као и сребро Александре Перишић, те бронзу кошаркаша, издвојил аје укупно 4.780.000 евра. Укупно 200.000 евра за злато, 100.000 евра за сребро и 60.000 евра за бронзу. Посебно импонује што су две медаље освојиле српске репрезентације у ватерполу (злато) и кошарци (бронза).
Просто је невероватно да државе попут Велике Британије, Шведске и Норвешке не награђују освајање медаља на највећем спортском такмичењу на планети. А, све три земље имају богате економије и то за њих не би представљало велики издатак.
Велика Британија је по укупном броју медаља на ОИ у Паризу (65) била трећа најуспешнија земља. Испред ње су били САД (126) и Кина (91). А, британски спортисти су у Француској освојили 14 злата, 22 сребра и 29 бронзи. Швеђани су узели 11 медаља (по четири злата и сребра, те три бронзе). Норвежани су такође били успешни са осам одличја, од тога четири злата, једно сребро и три бронзе.
И друге земље у свету наградиле су своје олимпијце, неке адекватно, а неке су их обезбедиле за три живота.
Ипак, некима част није довољна, па су се тако неке медаље појавиле и на интернет аукцији, и почетна цена је 81 долар.