16°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

ВЕЛИКА ПОБЕДА ОДБОЈКАША ВОЈВОДИНЕ У СПЕНСУ: Новосађани у шеснаестини финала ЦЕВ купа (ФОТО)

01.11.2023. 21:05 21:09
Извор: Ф. Бакић

Великом победом над искусном екипом украјинског Житомира у реваншу првог кола ЦЕВ купа одбојкаши Војводине обезбедили су пласман у шеснаестину финала.

Ово је велики успех за млади састав црвено-белих, који ће наставити такмичење у Европи, а следећи ривал му је шпанска Рио Дуеро Сорија. После пораза на гостовању (2:3) Новосађанима је била потребна победа од 3:0 или 3:1 за пролаз даље, или да се одигра „златни сет” уколико би тријумфовали у пет сетова. До тога, на срећу, није дошло, јер је Воша уз подршку навијача посао завршила на време.

До вођства од 2:0 и на корак од победе црвено-бели су дошли одигравши у даху. У првом сету су били без грешке у нападу и на пријему, а с обзиром на то да су били у налету брзо су повели 14:5.

У потпуности су паралисали ривала који је ухватио прикључак, али касно па је Воша искористила трећу сет лопту за 1:0. Видело се да је искусна екипа Житомира дошла до своје игре, те су на почетку друге деонице црвено-бели јурили резултат, али нису много каскали.

Није опадао Вошин темпо, која је успела да преокрене. После блока Рудића и аса Убипарипа повела је 18:15. Новосађани су били на висини задатка када је било најпотребније (20:16) и за тили час су се нашли на корак од велике победе – 2:0.

Нису се, међутим, гости лако предали. Доминирали су у трећем сету и заслужено га добили, док Војводина никако није могла да нађе начин да ухвати прикључак. Срећом, губитак сета није пољуљао домаће, који су диктирали ритам (15:10) и ни у једном тренутку нису допустили ривалу да резултатски припрети и на тај начин су стигли до великог тријумфа.

Војводина – Житомир 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:18)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 400, судије: Тилман (Мађарска), Борис (Италија).

ВОЈВОДИНА: Ђогић (либеро), Лагунџин 3, Бајандић 14, Милановић 2, Негић (први либеро), Рудић 8, Елезовић, Убипарип 11, Станковић 14, Кокеза, Кисић, Дакић, Савовски 11, Копитић.

ЖИТОМИР: Кравченко, Бабић 2, Хубенко, Оробко 2, Шаповал 22, Дидовић 13, Рудницки 3, Лубан 10, Вилимановић 4, Куранов, Ханџи, Јаблонски (либеро), Кваста (први либеро), Књажев.

К. Бугарски

УЗ НАВИЈАЧЕ ДО СЛЕДЕЋЕ ФАЗЕ: Одбојкаши Војводине данас играју реванш са Житомиром у ЦЕВ купу (19)

01.11.2023. 14:22 14:30
Пехар Суперкупа одбојкаши Воше вратили у Нови Сад: Ветар у леђа и опомена ривалима

13.10.2023. 14:49 15:01