ОДБОЈКАШИЦЕ СРБИЈЕ ПОБЕДИЛЕ ИТАЛИЈУ у припремном мечу за Олимпијске игре

09.07.2024. 22:58 23:01
Извор: ОССРБ

Женска одбојкашка репрезентација Србије победила је Италију у првој утакмици у оквиру припрема за Олимпијске игре пошто је у дворани Вани у Фиренци славила резултатом 3:2 (21:25, 25:20, 22:25, 25:18, 15:9), после 114 минута игре.

Србија је у два наврата била у ситуацији да стиже заостатак за ривалом, пошто су Италији припали први и трећи сет. Ипак, није екипа Ђованија Гвидетија поклекла у тим моментима, већ је успела да избори тај-брејк, у којем је у потпуности надиграла домаћина и утакмицу привела крају у своју корист.

Друга утакмица ће се одиграти сутра од 13 часова, а по завршетку меча је планиран повратак за Београд.

Репрезентација ће затим тренирати у Београду до понедељка, 15. јула, кад је предвиђен пут у Пољску. Одбојкашице Србије ће играти на Меморијалу "Агата Мруз Олшевска", који се организује у част преминуле пољске репрезентативке. Турнир ће се одиграти у дворани "Мосир" у Мијелецу од 16. до 19. јула. На турниру ће играти Пољска, Србија, Доминиканска Република и Француска.

Повратак у Београд је планиран за суботу, 20. јул, а пут у Париз за уторак, 23. јул, четири дана пред старт одбојкашког турнира. Србија ће у Паризу играти у групи А са Француском, Кином и САД. У групи Б играће Бразил, Кенија, Јапан и Пољска, а у групи Ц Италија, Доминиканска Република, Холандија и Турска.

МАЈА, ТИЈАНА, БЈАНКА... ТИМ ЗА ВЕЛИКА ДЕЛА Гвидети одредио састав за Олимпијске игре

09.07.2024. 10:59 11:14