117.0177
107.1002

Нови Сад бољи од Параћинаца у сусрету Прве лиге

11.12.2021. 20:20 20:21

логу фаворита у утакмици 9. кола Прве лиге, одбојкаши Новог Сада Манекса оправдали су надигравши Борац из Параћина.

УПлаво-бели су се задржали у врху табеле, пошто су дошли до осмог тријумфа и за сада имају само један пораз. Он је доживљен од првопласираног „Карађорђа“, који је једина екипа с максималним учинком.

Састав који с клупе предводи Nеyad Османкач, отпор ривала у првом сету сломио је негде на средини, када је стечена већа предност, која је успешно одржавана до краја за вођство од 1:0. У наставку су Новосађани кренули још убедљивије, повели су 11:3, предвођени расположеним Пришићем и Lagunyinom. Водили су поново седам разлике (18:11), али су дозволили гостима да се полако приближе и пред завршницу смање заостатак на само поен (22:21). Козић се добро снашао на мрежи и донео је сет лопту Новом Саду (24:21), али су још неке грешке одужиле ову деоницу, па је домаћин тек из трећег покушаја повео 2:0.

Већа разлика већ на почетку трећег сета (12:5) омогућила је Османкачу да шансу пружи свим играчима, који су искористили минутажу и ни у једном тренутку нису довели победу у питање.

Новосађане у следећем колу у малој сали Спенса очекује још један дерби, јер се састају с Јединством из Старе Пазове, које, такође, има само један пораз и кандидат је за улазак у виши ранг.

Нови Сад МанексБорац Параћин 3:0 (25:20, 25:23, 25:14)

НОВИ САД: Мала дворана Спенса, гледалаца: 70, судије: Митровић, Свилар.

НОВИ САД МАНЕКС: Малешевић, Lagunyin 14, Ћук, Козић 2, Војводић, Благојевић 4, Ћулибрк 1, Николајевић (либеро 2), Бојовић 2, Пришић 17, Шаровић, Милутиновић 2, Савовски 8, Шкундрић (либеро 1).

БОРАЦ ПАРАЋИН: Никић 11, Велојевић 1, Стефановић, М. Ђорђевић (либеро), Бзенић 2, Пејчић 1, Склепић 4, Момировић 3, Цветковић, Перић 4, Петровић 11, А. Ђорђевић.