Novi Sad bolji od Paraćinaca u susretu Prve lige

11.12.2021. 20:20 20:21

logu favorita u utakmici 9. kola Prve lige, odbojkaši Novog Sada Maneksa opravdali su nadigravši Borac iz Paraćina.

UPlavo-beli su se zadržali u vrhu tabele, pošto su došli do osmog trijumfa i za sada imaju samo jedan poraz. On je doživljen od prvoplasiranog „Karađorđa“, koji je jedina ekipa s maksimalnim učinkom.

Sastav koji s klupe predvodi Neyad Osmankač, otpor rivala u prvom setu slomio je negde na sredini, kada je stečena veća prednost, koja je uspešno održavana do kraja za vođstvo od 1:0. U nastavku su Novosađani krenuli još ubedljivije, poveli su 11:3, predvođeni raspoloženim Prišićem i Lagunyinom. Vodili su ponovo sedam razlike (18:11), ali su dozvolili gostima da se polako približe i pred završnicu smanje zaostatak na samo poen (22:21). Kozić se dobro snašao na mreži i doneo je set loptu Novom Sadu (24:21), ali su još neke greške odužile ovu deonicu, pa je domaćin tek iz trećeg pokušaja poveo 2:0.

Veća razlika već na početku trećeg seta (12:5) omogućila je Osmankaču da šansu pruži svim igračima, koji su iskoristili minutažu i ni u jednom trenutku nisu doveli pobedu u pitanje.

Novosađane u sledećem kolu u maloj sali Spensa očekuje još jedan derbi, jer se sastaju s Jedinstvom iz Stare Pazove, koje, takođe, ima samo jedan poraz i kandidat je za ulazak u viši rang.

Novi Sad ManeksBorac Paraćin 3:0 (25:20, 25:23, 25:14)

NOVI SAD: Mala dvorana Spensa, gledalaca: 70, sudije: Mitrović, Svilar.

NOVI SAD MANEKS: Malešević, Lagunyin 14, Ćuk, Kozić 2, Vojvodić, Blagojević 4, Ćulibrk 1, Nikolajević (libero 2), Bojović 2, Prišić 17, Šarović, Milutinović 2, Savovski 8, Škundrić (libero 1).

BORAC PARAĆIN: Nikić 11, Velojević 1, Stefanović, M. Đorđević (libero), Bzenić 2, Pejčić 1, Sklepić 4, Momirović 3, Cvetković, Perić 4, Petrović 11, A. Đorđević.