ВТБ КУП У МОСКВИ: Аврамовић и ЦСКА славили против ослабљене Звезде

12.09.2024. 21:44 21:47
crvena yveyda cska
Извор: VTB

Кошаркаши ЦСКА савладали су Црвену звезду у оквиру ВТБ Суперкупа резултатом 94:92 (23:11, 23:25, 26:26, 22:30).

ВТБ куп у Москви је Звезду ставио у групу са ЦСКА Москвом и Локомотивом Кубан, док се у другој групи налазе Уникс, Бешикташ и Зенит.

Звезда је после неизвесне утакмице поражена од ЦСКА резултатом 94:92 и то значи да ће Московљани након драме заузети прво место у овој групи.

ЦСКА је био фаворит пред почетак меча, а подсетимо да је Звезда стигла у Русију без Џоела Боломбоја, Рокаса Гедраитиса, Милоша Теодосића и Немање Недовића.

Московљани су водили током већег дела утакмице, и то двоцифреном разликом, али се у последњој деоници Црвена звезда вратила у меч.

Звезда је споро ушла у меч. Кошаркаши ЦСКА су погађали у првој деоници, расположен је био и бивши кошаркаш Партизана, Алекса Аврамовић.

Минус који су црвено-бели имали из прве деонице одржавао се и до краја првог полувремена. Урош Плавшић је подизао екипу поенима, обично на асистенције Милер Мекинтајера, али је на полувремену ипак домаћа екипа имала двоцифрену предност, упркос томе што је Звезда у једном тренутку пришла на пет поена разлике.

Поново су црвено-бели спустили предност у трећој деоници на два поседа, али је Аврамовић уз поене Вера направио нову двоцивфрену предност Московљана са којом су ушли у последњу деоницу.

Вратила се Звезда у последњој четвртини и после само три мунута игре дошла до изједначења после пет везаних поена Јага, а потом и у предност, први пут од почетка утакмице. ЦСКА је са линије пенала одбио налет Црвене звезде и у последња три минута ушао са предношћу од шест поена.

Московљани су у финишу били мирнији и концентрисанији, искористили су паметно бонус Црвене звезде и славили на крају. Алекса Аврамовић имао је 16 поена за 22 минута на паркету.

Најефикаснији код Звезде био је Урош Плавшић који је имао 21 поен, 5 скокова и 2 асистенције, док је толико постигао и Ајзеа Кенан са још 5 украдених лопти. Испратили су их Огњен Добрић са 12 поена, Лука Митровић са 9, односно Калинић, Давидовац и Мекинтајер са по 7 постигнутих поена.

На другој страни, Мело Тримбл је био најефикаснији са 21 поеном и сјајан је био српски играч и бивши ас Партизана Алекса Аврамовић са 16 постигнутих поена, док је 14 имао Каспер Вер, 9 Антон Астапкович, а 8 Тони Џекири.