VTB KUP U MOSKVI: Avramović i CSKA slavili protiv oslabljene Zvezde

12.09.2024. 21:44 21:47
crvena yveyda cska
Izvor: VTB

Košarkaši CSKA savladali su Crvenu zvezdu u okviru VTB Superkupa rezultatom 94:92 (23:11, 23:25, 26:26, 22:30).

VTB kup u Moskvi je Zvezdu stavio u grupu sa CSKA Moskvom i Lokomotivom Kuban, dok se u drugoj grupi nalaze Uniks, Bešiktaš i Zenit.

Zvezda je posle neizvesne utakmice poražena od CSKA rezultatom 94:92 i to znači da će Moskovljani nakon drame zauzeti prvo mesto u ovoj grupi.

CSKA je bio favorit pred početak meča, a podsetimo da je Zvezda stigla u Rusiju bez Džoela Bolomboja, Rokasa Gedraitisa, Miloša Teodosića i Nemanje Nedovića.

Moskovljani su vodili tokom većeg dela utakmice, i to dvocifrenom razlikom, ali se u poslednjoj deonici Crvena zvezda vratila u meč.

Zvezda je sporo ušla u meč. Košarkaši CSKA su pogađali u prvoj deonici, raspoložen je bio i bivši košarkaš Partizana, Aleksa Avramović.

Minus koji su crveno-beli imali iz prve deonice održavao se i do kraja prvog poluvremena. Uroš Plavšić je podizao ekipu poenima, obično na asistencije Miler Mekintajera, ali je na poluvremenu ipak domaća ekipa imala dvocifrenu prednost, uprkos tome što je Zvezda u jednom trenutku prišla na pet poena razlike.

Ponovo su crveno-beli spustili prednost u trećoj deonici na dva poseda, ali je Avramović uz poene Vera napravio novu dvocivfrenu prednost Moskovljana sa kojom su ušli u poslednju deonicu.

Vratila se Zvezda u poslednjoj četvrtini i posle samo tri munuta igre došla do izjednačenja posle pet vezanih poena Jaga, a potom i u prednost, prvi put od početka utakmice. CSKA je sa linije penala odbio nalet Crvene zvezde i u poslednja tri minuta ušao sa prednošću od šest poena.

Moskovljani su u finišu bili mirniji i koncentrisaniji, iskoristili su pametno bonus Crvene zvezde i slavili na kraju. Aleksa Avramović imao je 16 poena za 22 minuta na parketu.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Uroš Plavšić koji je imao 21 poen, 5 skokova i 2 asistencije, dok je toliko postigao i Ajzea Kenan sa još 5 ukradenih lopti. Ispratili su ih Ognjen Dobrić sa 12 poena, Luka Mitrović sa 9, odnosno Kalinić, Davidovac i Mekintajer sa po 7 postignutih poena.

Na drugoj strani, Melo Trimbl je bio najefikasniji sa 21 poenom i sjajan je bio srpski igrač i bivši as Partizana Aleksa Avramović sa 16 postignutih poena, dok je 14 imao Kasper Ver, 9 Anton Astapkovič, a 8 Toni Džekiri.