117.0652
108.1434

ВАСА МИЦИЋ СЕ МУЧИО НОЋАС, НИШТА ОД ДУЕЛА СА БОГИЈЕМ Скромна партија нашег репрезентативца

26.10.2024. 08:29 08:37

Атланта Хокс уписала је и другу победу од почетка сезоне, пошто је у својој "Стејт Фарм Арени" поразила Шарлот Хорнетсе са 125:120. Због повреде, Богдан Богдановић није изашао на терен, а Васа Мицић је пропустио прилику да забележи значајнији учинак.

После скромне партије и у слављу против Хјустон Рокитса на отварању НБА сезоне, плејмејкер је против Хокса убацио свега два поена за деветнаест минута, погодио само један од шест шутева, али је утисак поправио са шест скокова. Имао је и свега једну асистенцију, као и изгубљену лопту.

Питање је колико дуго на овом нивоу Васа може да остане под уговором са Шарлотом и у наредном периоду ће свакако морати да запне, пошто на старту кампање добија сасвим коректну минутажу и налази се међу десет кошаркаша тима који имају неку улогу.

Сам ток меча је био такав да гости нити једном нису водили, успели су у последњој четвртини два пута да дођу до поравнања, али нису имали снаге и за преокрет.

Чак 38 поена уз 10 асистенција и 8 скокова имао је Треј Јанг, 24 и 7 скокова додао је Диандре Хантер, док су у пораженом тиму Ламело Бол и Мајлс Бриџис  дали 34 и 27 поена.