(УЖИВО) ПОЛУФИНАЛЕ КУПА РАДИВОЈА КОРАЋА: Партизан - Војводина 80:67

16.02.2024. 20:29 23:14
Извор: Xmreža/KK Partizan

Кошаркаши Партизана пласирали су се у финале Купа Радивоја Кораћа.

Изабраници Жељка Обрадовића победили су у полуфиналу Војводину са 80:67 и у финалу ће играти са Црвеном звезду, која је била боља од Чачка.

Крај утакмице

40. минут: Аврамовић је погодио за два (80:66), после фаула Недељковић је на другој страни погодио само једно слободно бацање за 80:67, што је био и крајњи резултат.

38 и 39. минут: Канингам је после фаула убацио само једно слободно бацање (78:66).

37. минут: Ледеј је погодио за два поена (76:65), а после неуспешног напада Војводине Камински је погодио за 78:65.

36. минут: Нови добар напад Нанелија за 72:65. Прво су погрешили црно-бели у нападу, а онда је Зек Ледеј лупио блокаду, греше онда кошаркаши Војводине, кренуо је у напад Ледеј, а Николић је направио неспортску личну грешку. Погодио је оба пута Ледеј за 74:65.

35. минут: камински је погодио за два (68:63), а после неуспешног напада Војводине и фаула Панетр је погодио оба слободна бацања за 70:63. На другој страни са пенала је био прецизан Канингам за 70:65.

34. минут: Сада и Трифуновић има четири фаула и одмах се преселио на клупу, а у игри је Кевин Пантер. Резултат је 66:61 за Партизан.Партизан није погодио за три, а Кевин Пантер је направио трећи фаул.

33. минут: Поени Трифуновића са линије пенала, али је Војводина дефинитнивно продисала у нападу и сада је Ашћерић погодио нову тројку за 59:64. Доужер је на другој страни био прецизан са линије пенала за 66:59.

32. минут: Војводина је у зонском пресингу, Доужер није успео да извуче полагање, лепа комбација Војводине и поени Бумбича за 56:62.

31. минут: Друга лична грешка за Пантера, који је отишао на клупу. Канингем постиже прве поене з последњем периоду, а Зек Ледеј постиже два поена за 62:52.

Крај треће четвртине

30. минут: Није Канингем погодио за три, потом ни Вукчевић није био прецизан и тако се завршила трећа деоница.

29. минут: Бањац је убацио оба слободна бацања после фаула за 60:50.

28. минут: Још једном добра секвенца Каминског, сакупио је до сада 11 поена после коша и фаула, Партизан је максималном плусу 60:48

26. и 27. минут: Нанели је убацио два поена за 55:44. Узвратио је Ашчерић тројком на другој страни за Војводину и смањио на 55:47. После фаула Доужер је убацио два слободна бацања за 57:47.

25. минут: Добар пас Доужера за Каминског под кошем и Френк долази до лаких поена, потом Американац погађа за три. Партизан први пут има двоцифрену предност 53:42.

24. минут: Прво је четврту личну грешку направио Балша Копривица, па је онда то на другој страни урадио Стефан Савић, на линију пенала је стао Тристан Вукчевић који је погодио оба слободна бацања за 48:40. А после Копривице, сада је и Камински ушао у проблеме са фауловима, има три личне.

23: минут: После поена Копривице са линије пенала, Вучетић је на другој страни искористио лошу одбрану Партизана и погодио за два 46:40. А челенџ је затражен после фаула Гумбића над Нанелијем, нема неспортске личне, али Партизана опет није погодио и сада је ушао у серију лоших напада.

21. и 22. минут: Није прошао први напад Партизана, није прошао лоб за Копривицу. Потом се Копривица исправља и игра добру одбану, а фаул прави Савић. Поново је Партизан изгубио лопту, а свој први фаул прави Данило Анђушић. После фаула на Нанелију он је погодио оба слободна бацања за 45:36. На другој страни за Војводину је погодио слободна бацања Вучетић за 45:38. Копривица је убацио једно слободно бацање после фаула, а за два је за Војводину погодио Вучетић за 46:40.

Крај друге четвртине

20. минут: После фаула Доужер је погодио оба слободна бацања за 41:36. А после неуспелог напада Војводине Копривица је повећао предност Партизана на 43:36.

19: минут: Добра одбрана Партизана. Опет Јарамаз није погодио за три, али је до лопте дошао Доужер лепо видео где је Нанели, а Џејмс је погодио своју трећу тројку, без промашаја је Нанели на шуту за три за 39:34. После фаула на другој страни Ракичевић је убацио два слободна бацања и смањио на 39:36.

18. минут: Сада је трећу личну грешку направио Бањац, са линије пенала је Копривица био половичан 36:34. Потом Војводина греши у нападу. Поново лош напад Партизана, који је Јарамаз завршио са шутем за три, који није био прецизан.

17. минут: Периоди прмашаја на обе стране, игра се неповезано који је прекинуо Петар Ракићевић после грешке у нападу кошаркаша Партизана. 35:34 за Партизан.

16. минут: После фаула на Јарамазу он је погодио оба слободна бацања за 35:32.

15. минут: Камински је погодио само једно слободно бацање за 30:29, а онда је Николић довео Војводину у вођство од 31:30, да би Нанели тројком вратио предност Партизану на 33:31.

13. и 14. минут: Сада је другу личну грешку направио Урош Трифуновић и одмах иде на клупу, а у игри је Ледеј. Стефан Савић иде на линију пенала, а своју другу личну грешку прави Френк Камински, Савић је погодио само једно бацање за изједначење 26:26. Прва тројка за Нанелија за 29:26, на другој страни узвратио Савић за 29:29.

12. минут: Тројка за Петра Ракићевића, за само поен предности за Партизан. 25:26. Аврамовић није погодио полагање Канинген није погодио за три, мало је пожурио.Није ни Кевин Пантер погодио за три, после преузимања Војводине.

11. минут: Доста чврста игра на обе стране, сада су кошаркаши Партизана направили нови фаул, а Војводина није искористила први напад у другом периоду.Марко Љубичић бележи своју прву личну грешку, већ су после непуног првог минута игреу другом периоду направили два фаула.Сјајан потез Каминског, ефектно закуцавање после паса Трифуновића. 22:26

Крај прве четвртине

10. минут: Канингам је погодио једно слободно бацање и смањио на 22:19, а Пантер је на другој страни погодио оба за 24:19. Канингам у последњем нападу за Војводину у првој деоници погађа уз фаул Каминског 22:24

9. минут: На тројку Љубичића узвртио је истом мером Пи Џеј Доужер, а непрезни су били црно-бели на својој половини што је искористио Ракићевић за 18:22

8. минут: Ледеј је са два слободна бацања повећао предност Партизана на 20:13.

7. минут: Прво је успео да се Партизан одбрани, а онда је Кевин Пантер брзо завршио напад и није био прецизан. Војводина погађа преко Николића који је дошао до свог петог поена, а лепо је видети да Урош Трифуновић игра у доброј форми, сада је погодио нову тројку, и тако је већ на осам поена. 13:18

6. минут: Јарамаз слободним бацањима повећава предност Партизана на 15:9, Николић за Војводину смањује на 15:11.

5. минут: Николић смањује на 10:9, а Пантер тројком одводи Партизан на 13:9.

4. минут: Зек Ледеј је био прецизан испод коша за ново вођство Партизана. Зоран Николић је поново вратио егал, али је Зек Ледеј вратио предност црно-белима, и то је урадио после фаула. 7:10

2 и 3. минут: Први су до коша дошли Новосађани преко Ашћерића, изједначио је Јарамаз. Партизан је преко Трифуновића тројком повео са 5:2, али је узвратио Џонсон на другој страни за 5:5.

1. минут: Почела је утакмица, први напад имао је Партизан, али га није искористио, као ни Војводина на другој страни.

Црно-бели ће и на овом сусрету играти без Алена Смаилагића, што значи да ће и на овом мечу играти у истом саставу као и на мечу против Херцеговца.