(UŽIVO) POLUFINALE KUPA RADIVOJA KORAĆA: Partizan - Vojvodina 80:67

16.02.2024. 20:29 23:14
Izvor: Xmreža/KK Partizan

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća.

Izabranici Željka Obradovića pobedili su u polufinalu Vojvodinu sa 80:67 i u finalu će igrati sa Crvenom zvezdu, koja je bila bolja od Čačka.

Kraj utakmice

40. minut: Avramović je pogodio za dva (80:66), posle faula Nedeljković je na drugoj strani pogodio samo jedno slobodno bacanje za 80:67, što je bio i krajnji rezultat.

38 i 39. minut: Kaningam je posle faula ubacio samo jedno slobodno bacanje (78:66).

37. minut: Ledej je pogodio za dva poena (76:65), a posle neuspešnog napada Vojvodine Kaminski je pogodio za 78:65.

36. minut: Novi dobar napad Nanelija za 72:65. Prvo su pogrešili crno-beli u napadu, a onda je Zek Ledej lupio blokadu, greše onda košarkaši Vojvodine, krenuo je u napad Ledej, a Nikolić je napravio nesportsku ličnu grešku. Pogodio je oba puta Ledej za 74:65.

35. minut: kaminski je pogodio za dva (68:63), a posle neuspešnog napada Vojvodine i faula Panetr je pogodio oba slobodna bacanja za 70:63. Na drugoj strani sa penala je bio precizan Kaningam za 70:65.

34. minut: Sada i Trifunović ima četiri faula i odmah se preselio na klupu, a u igri je Kevin Panter. Rezultat je 66:61 za Partizan.Partizan nije pogodio za tri, a Kevin Panter je napravio treći faul.

33. minut: Poeni Trifunovića sa linije penala, ali je Vojvodina definitnivno prodisala u napadu i sada je Ašćerić pogodio novu trojku za 59:64. Doužer je na drugoj strani bio precizan sa linije penala za 66:59.

32. minut: Vojvodina je u zonskom presingu, Doužer nije uspeo da izvuče polaganje, lepa kombacija Vojvodine i poeni Bumbiča za 56:62.

31. minut: Druga lična greška za Pantera, koji je otišao na klupu. Kaningem postiže prve poene z poslednjem periodu, a Zek Ledej postiže dva poena za 62:52.

Kraj treće četvrtine

30. minut: Nije Kaningem pogodio za tri, potom ni Vukčević nije bio precizan i tako se završila treća deonica.

29. minut: Banjac je ubacio oba slobodna bacanja posle faula za 60:50.

28. minut: Još jednom dobra sekvenca Kaminskog, sakupio je do sada 11 poena posle koša i faula, Partizan je maksimalnom plusu 60:48

26. i 27. minut: Naneli je ubacio dva poena za 55:44. Uzvratio je Aščerić trojkom na drugoj strani za Vojvodinu i smanjio na 55:47. Posle faula Doužer je ubacio dva slobodna bacanja za 57:47.

25. minut: Dobar pas Doužera za Kaminskog pod košem i Frenk dolazi do lakih poena, potom Amerikanac pogađa za tri. Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost 53:42.

24. minut: Prvo je četvrtu ličnu grešku napravio Balša Koprivica, pa je onda to na drugoj strani uradio Stefan Savić, na liniju penala je stao Tristan Vukčević koji je pogodio oba slobodna bacanja za 48:40. A posle Koprivice, sada je i Kaminski ušao u probleme sa faulovima, ima tri lične.

23: minut: Posle poena Koprivice sa linije penala, Vučetić je na drugoj strani iskoristio lošu odbranu Partizana i pogodio za dva 46:40. A čelendž je zatražen posle faula Gumbića nad Nanelijem, nema nesportske lične, ali Partizana opet nije pogodio i sada je ušao u seriju loših napada.

21. i 22. minut: Nije prošao prvi napad Partizana, nije prošao lob za Koprivicu. Potom se Koprivica ispravlja i igra dobru odbanu, a faul pravi Savić. Ponovo je Partizan izgubio loptu, a svoj prvi faul pravi Danilo Anđušić. Posle faula na Naneliju on je pogodio oba slobodna bacanja za 45:36. Na drugoj strani za Vojvodinu je pogodio slobodna bacanja Vučetić za 45:38. Koprivica je ubacio jedno slobodno bacanje posle faula, a za dva je za Vojvodinu pogodio Vučetić za 46:40.

Kraj druge četvrtine

20. minut: Posle faula Doužer je pogodio oba slobodna bacanja za 41:36. A posle neuspelog napada Vojvodine Koprivica je povećao prednost Partizana na 43:36.

19: minut: Dobra odbrana Partizana. Opet Jaramaz nije pogodio za tri, ali je do lopte došao Doužer lepo video gde je Naneli, a Džejms je pogodio svoju treću trojku, bez promašaja je Naneli na šutu za tri za 39:34. Posle faula na drugoj strani Rakičević je ubacio dva slobodna bacanja i smanjio na 39:36.

18. minut: Sada je treću ličnu grešku napravio Banjac, sa linije penala je Koprivica bio polovičan 36:34. Potom Vojvodina greši u napadu. Ponovo loš napad Partizana, koji je Jaramaz završio sa šutem za tri, koji nije bio precizan.

17. minut: Periodi prmašaja na obe strane, igra se nepovezano koji je prekinuo Petar Rakićević posle greške u napadu košarkaša Partizana. 35:34 za Partizan.

16. minut: Posle faula na Jaramazu on je pogodio oba slobodna bacanja za 35:32.

15. minut: Kaminski je pogodio samo jedno slobodno bacanje za 30:29, a onda je Nikolić doveo Vojvodinu u vođstvo od 31:30, da bi Naneli trojkom vratio prednost Partizanu na 33:31.

13. i 14. minut: Sada je drugu ličnu grešku napravio Uroš Trifunović i odmah ide na klupu, a u igri je Ledej. Stefan Savić ide na liniju penala, a svoju drugu ličnu grešku pravi Frenk Kaminski, Savić je pogodio samo jedno bacanje za izjednačenje 26:26. Prva trojka za Nanelija za 29:26, na drugoj strani uzvratio Savić za 29:29.

12. minut: Trojka za Petra Rakićevića, za samo poen prednosti za Partizan. 25:26. Avramović nije pogodio polaganje Kaningen nije pogodio za tri, malo je požurio.Nije ni Kevin Panter pogodio za tri, posle preuzimanja Vojvodine.

11. minut: Dosta čvrsta igra na obe strane, sada su košarkaši Partizana napravili novi faul, a Vojvodina nije iskoristila prvi napad u drugom periodu.Marko Ljubičić beleži svoju prvu ličnu grešku, već su posle nepunog prvog minuta igreu drugom periodu napravili dva faula.Sjajan potez Kaminskog, efektno zakucavanje posle pasa Trifunovića. 22:26

Kraj prve četvrtine

10. minut: Kaningam je pogodio jedno slobodno bacanje i smanjio na 22:19, a Panter je na drugoj strani pogodio oba za 24:19. Kaningam u poslednjem napadu za Vojvodinu u prvoj deonici pogađa uz faul Kaminskog 22:24

9. minut: Na trojku Ljubičića uzvrtio je istom merom Pi Džej Doužer, a neprezni su bili crno-beli na svojoj polovini što je iskoristio Rakićević za 18:22

8. minut: Ledej je sa dva slobodna bacanja povećao prednost Partizana na 20:13.

7. minut: Prvo je uspeo da se Partizan odbrani, a onda je Kevin Panter brzo završio napad i nije bio precizan. Vojvodina pogađa preko Nikolića koji je došao do svog petog poena, a lepo je videti da Uroš Trifunović igra u dobroj formi, sada je pogodio novu trojku, i tako je već na osam poena. 13:18

6. minut: Jaramaz slobodnim bacanjima povećava prednost Partizana na 15:9, Nikolić za Vojvodinu smanjuje na 15:11.

5. minut: Nikolić smanjuje na 10:9, a Panter trojkom odvodi Partizan na 13:9.

4. minut: Zek Ledej je bio precizan ispod koša za novo vođstvo Partizana. Zoran Nikolić je ponovo vratio egal, ali je Zek Ledej vratio prednost crno-belima, i to je uradio posle faula. 7:10

2 i 3. minut: Prvi su do koša došli Novosađani preko Ašćerića, izjednačio je Jaramaz. Partizan je preko Trifunovića trojkom poveo sa 5:2, ali je uzvratio Džonson na drugoj strani za 5:5.

1. minut: Počela je utakmica, prvi napad imao je Partizan, ali ga nije iskoristio, kao ni Vojvodina na drugoj strani.

Crno-beli će i na ovom susretu igrati bez Alena Smailagića, što znači da će i na ovom meču igrati u istom sastavu kao i na meču protiv Hercegovca.