105.5751

ПРВИ ПОРАЗ СРБИЈЕ НА ПРИПРЕМАМА "Кенгури" надиграли "орлове"

16.07.2024. 19:47 20:03
Извор: КСС

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је од Аустралије у пријатељској утакмици у Абу Дабију са 84:73, што је први пораз у припремном периоду.

Наш тим предводили су Филип Петрушев са 17 и Никола Јокић са 14 поена, док је код ривала истакнут био Пети Милс са 28 поена.

„Орлови“ су дуел отворили без капитена Богдана Богдановића и Огњена Добрића, два стандардна члана прве петорке, али ни то није омело изабранике Светислава Пешића да буду конкурентни у уводним минутима против квалитетног ривала. Никола Јокић покушавао је да преко ниског поста разигра саиграче, што је и успевао, али наш тим није могао да нађе дефанзивни ритам, па је Пети Милс то користио и везаним поенима одвео Аустралију до вођства, потом и био најзаслужнији за то што је истоимена селекција први квартал завршила са предношћу од 20:15.

Отуда је било јасно да није све савршено функционисало ни у нападу, ни у одбрани Србије, што је било и очекивано, пошто је Пешић мешао карте и давао шансу онима који до сада нису имали прилику да покажу много, све како би дошли до минута којима би евентуално уверили стратега вицешампиона света да треба да буду у 12 путника за Париз. Ни Алексеј Покушевски, ни Огњен Јарамаз, али ни Алекса Раданов нису то доказали, тако да су носиоци брзо морали на паркет. И од тог момента, све се променило набоље. Напади Аустралије били су заустављени, проток лопте и игра у транзицији није била њихова предност, а Србија је све боље бранила такве ситуације и из украдених лопти долазила до лаких поена. То се десило и у завршници првог полувремена, када је Алекса Аврамовић положио из контре за 40:39 за Србију пред одлазак на велики одмор.

Није се ништа драстичније мењало ни у трећем кварталу. Играло се кош за кош, а „орлове“ је забринуло то што је Вања Маринковић у једном моменту напустио паркет и више се није враћао у игру. У међувремену, Милс је поново имао свој шоу, а Србија се поново враћала. Водио је Пешићев тим све до последњих секунди трећег дела игре, када је Џош Гиди погодио са дистанце и омогућио „кенгурима“ да са плус један чекају последњих 10 минута. Што се утакмица ближила крају, то је српски тим био решенији да победи, поготово се то видело на лицу Алексе Аврамовића, који је поенима и дефанзивним реакцијама довео своју екипу у ситуацију да има предност средином четврте деонице. Међутим, од тог момента креће прави суноврат „орлова“, који нису могли ни да се упишу. Све то искористила је Аустралија, отишла на двоцифрену предност, коју је до краја сачувала и заслужено славила. Сада нашу селекцију очекују провере против Сједињених Америчких Држава, Јапана и Грчке, пре пута на Олимпијске игре.