105.2585

НОВОПАЗАРЦИ НАМУЧИЛИ КОШАРКАШЕ ВОЈВОДИНЕ: Новосађани славили у изазовном сусрету

10.11.2023. 18:10 18:11
Извор: Петар Ракићевић у дуелу са играчима Новог Пазара, фото: Ф: Бакић

Велики отпор супарника није могао да сломи кошаркаше Војводине, који су бољом игром у завршних 10 минута савладали Нови Пазар и поново ухватили победнички ритам.

Кикс у prеthodnom колу против Тамиша подразумевао је реакцију кошаркаша Војводине у овом случају. Црвено-бели би се у случају још једног негативног изненађења нашли у тешкој ситуацији, па је било јасно да од почетка морају да заиграју одлучно и агресивно. Тако ипак није било у уводним минутима, у којима најбоља одбрана лиге није успевала да спусти проценте шута за три ривала. Нови Пазар погађао је са свих позиција и мало по мало повећавао предност и стрепњу домаћих.

Покушавала је Војводина испрва унутрашњом  игром, на шта су гости имали одговор. Период нешто слабије игре екипе Милоша Исаков-Ковачевића трајао је додуше пет минута, да би након тога Новосађани полако почели да постављају ствари на своје место. Атипично за Томислава Ивошева поделио је неколико асистенција у маниру најбољих креатора и био један од покретача квалитетнијих минута домаћих.

Није то, међутим, била залиха којом би црвено-бели били задовољни, пошто су се гости константно враћали и претили. У завршници полувремена Војводина је заиграла зонски пресинг, што је допринело томе да уз две тројке Марка Љубичића на крају полувремена Новосађани воде 50:43.

Чинило се да ће такав расплет догађаја дати додатно самопоуздање Војводини, која је у трећем кварталу дошла до нападачке продукције преко Петра Ракићевића, али је дефанзива опет попустила, па је Нови Пазар поравнао. Било је то делом и због зонске одбране гостију. Није да црвено-бели нису проналазили отворене позиције, само их нису погађали.

У четвртој четвртини Војводина је демонстрирала школицу кошарке, када је реч о нападу на зону и уз помоћ тројки Ивошева трасирала пут ка петој победи у шампионату.

Војводина - Нови Пазар 96:84 (24:27, 26:16, 16:21, 30:20)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 400, судије: Нинковић, Смиљанић, Симић.

ВОЈВОДИНА: Бањац 11, Недељков, Љубичић 19, Ракићевић 20, Заграђанин, Бумбић, Савић 12, Ивошев 9, Џонсон 16, Вучетић 9, Станојевић, Радоњић.

НОВИ ПАЗАР: Мићуловић 8, Васић 6, Николић 7, Нумановић, Гутаљ 8, Станковић 20, Пилица, Бојд 18, Харви 9, Исламовић 8.