NOVOPAZARCI NAMUČILI KOŠARKAŠE VOJVODINE: Novosađani slavili u izazovnom susretu

10.11.2023. 18:10 18:11
Izvor: Petar Rakićević u duelu sa igračima Novog Pazara, foto: F: Bakić

Veliki otpor suparnika nije mogao da slomi košarkaše Vojvodine, koji su boljom igrom u završnih 10 minuta savladali Novi Pazar i ponovo uhvatili pobednički ritam.

Kiks u prethodnom kolu protiv Tamiša podrazumevao je reakciju košarkaša Vojvodine u ovom slučaju. Crveno-beli bi se u slučaju još jednog negativnog iznenađenja našli u teškoj situaciji, pa je bilo jasno da od početka moraju da zaigraju odlučno i agresivno. Tako ipak nije bilo u uvodnim minutima, u kojima najbolja odbrana lige nije uspevala da spusti procente šuta za tri rivala. Novi Pazar pogađao je sa svih pozicija i malo po malo povećavao prednost i strepnju domaćih.

Pokušavala je Vojvodina isprva unutrašnjom  igrom, na šta su gosti imali odgovor. Period nešto slabije igre ekipe Miloša Isakov-Kovačevića trajao je doduše pet minuta, da bi nakon toga Novosađani polako počeli da postavljaju stvari na svoje mesto. Atipično za Tomislava Ivoševa podelio je nekoliko asistencija u maniru najboljih kreatora i bio jedan od pokretača kvalitetnijih minuta domaćih.

Nije to, međutim, bila zaliha kojom bi crveno-beli bili zadovoljni, pošto su se gosti konstantno vraćali i pretili. U završnici poluvremena Vojvodina je zaigrala zonski presing, što je doprinelo tome da uz dve trojke Marka Ljubičića na kraju poluvremena Novosađani vode 50:43.

Činilo se da će takav rasplet događaja dati dodatno samopouzdanje Vojvodini, koja je u trećem kvartalu došla do napadačke produkcije preko Petra Rakićevića, ali je defanziva opet popustila, pa je Novi Pazar poravnao. Bilo je to delom i zbog zonske odbrane gostiju. Nije da crveno-beli nisu pronalazili otvorene pozicije, samo ih nisu pogađali.

U četvrtoj četvrtini Vojvodina je demonstrirala školicu košarke, kada je reč o napadu na zonu i uz pomoć trojki Ivoševa trasirala put ka petoj pobedi u šampionatu.

Vojvodina - Novi Pazar 96:84 (24:27, 26:16, 16:21, 30:20)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 400, sudije: Ninković, Smiljanić, Simić.

VOJVODINA: Banjac 11, Nedeljkov, Ljubičić 19, Rakićević 20, Zagrađanin, Bumbić, Savić 12, Ivošev 9, Džonson 16, Vučetić 9, Stanojević, Radonjić.

NOVI PAZAR: Mićulović 8, Vasić 6, Nikolić 7, Numanović, Gutalj 8, Stanković 20, Pilica, Bojd 18, Harvi 9, Islamović 8.