105.2585

НБА: Јокић 17, Богдановић 14, Бјелица без поена

23.11.2017. 09:54 09:59
Извор: Youtube Printscreen

САКРАМЕНТО, ХЈУСТОН: Српски кошаркаш Никола Јокић постигао је 17 поена у поразу Денвера од Хјустона 125:95, док је Богдан Богдановић са 14 допринео победи Сакрамента у “класику” против Лос Анђелес Лејкерса 113:102 prеthodnе ноћи у НБА лиги.

Јокић је доживео пех у другој четвртини да повреди зглоб, отишао је у свлачионицу, али се упркос убедљивом вођству Хјустона вратио на терен и меч завршио са 17 поена, шест скокова, три асистенције и две украдене лопте.

Рокитси су одиграли још један ефикасан меч, Тревор Ариза је имао 25 погодака, Крис Пол 23, а Џејмс Харден 21, па је осми пораз Нагетса био неизбежан.

Другу најбољу утакмицу од доласка у НБА одиграо Богдановић, поред 14 поена имао је чак седам асистенција, две украдене лопте и скок.

Код Кингса расположени су били још Вили Коли-Стајн са 26 и Зек Рендолф са 22, док је на другој страни Кентавијус Колдвел-Поп имао 22 поена.

Први пут ове сезоне Немања Бјелица се није уписао у стрелце, у победи Минесоте над Орландом 124:118. За само седам минута промашио је сва три шута.

Вреди истаћи и да је Оклахома на крилима одличног Расела Вестбрука савладала шампиона Голден Стејт 108:91, а првој звезди Тандера је мало недостајало за трипл-дабл - 34 поена, 10 ухваћених лопти и девет асистенција.