108.4741

КОШАРКАШИ СПАРТАКА УХВАТИЛИ ФОРМУ И ЗГРОМИЛИ МОРНАР У АБА ЛИГИ Јачи од проблема са повредама

28.10.2024. 14:48 14:51
Спартак

Кошаркаши Спартака савладли су Морнар са 85:64 и наставили са добрим низом у АБА лиги, пошто су у последње четири утакмице уписали три победе. Одмах су на старту Суботичани ставили до знања ривалу да мисле озбиљно и дошли до двоцифрене предности на крилима Стефана Момирова и његових 14 поена у првом кварталу. После тога, све је било лакше. И убедиљво.

Тренер Спартака Владимир Јовановић анализирао је сусрет и дотакао се здравствене ситуације.

– У најави сам рекао да Морнар ове сезоне има проблем, али да ће наћи начин да барска кошарка и даље живи. Пожелео  бих у наставку првенства доста среће. Што се тиче, нас стално имамо проблеме са повредама и од тога се три пута повређују плејмејкери. Успели смо у једном проблематичном тренутку извучемо Гибсона и да није тога ми бисмо играли без једне позиције овај пут. Покушали смо да играмо са Болтоном на позицији један и било је доста неразумевања, што се тиче напада, али морам све да похвалим јер смо имали добар приступ. Имали смо доста асистенција у првој четвртини. Они су нам у другој дали 21 поен а у другом полувремену за 17 минута су нам дали 21. Захвалио би се публици што је дошла, Утакмица је била тешка због наших проблема – навео је Јовановић.

У наредном колу, Суботичане очекује захтеван задатак, пошто ће гостовати Сплиту на Грипама у седмом колу АБА лиге.