105.2585

Кошаркаши Црвене звезде савладали Ефес у Евролиги

08.03.2023. 22:53 22:58
Извор: КК Црвена звезда/Твитер

Кошаркаши Црвене звезде победили су Ефес у 27. колу Евролиге и сачували шансу за улазак у доигравање. Црвено-бели су сусрет преломили у четвртој четвртини, на крилима Факунда Кампаца.

Податак да за госте неће наступати два понајбоља евролигашка бека Ларкин и Мицић била је позитивна вест за Београђане, који су били решени да после низа неуспеха коначно ухвате талас победа и сачувају теоретску шансу за пласман у плеј-оф елитног такмичења.

Тако су и почели. Јасна идеја Душка Ивановића била је да преко Бентила нападне физички инфериорнијег Ембаја. Упркос томе што крилни центар Звезде у протеклом делу сезоне није био претерано ефикасан са ниског поста, овај пут било је другачије. Мучио је чувара и био једина светла тачка у нападу црвено-белих у тим моментима.

Имао је Вилдоза много проблема са Тунџером у одбрани, који га је константно пробијао и то је био један од разлога што је турски тим боље почео утакмицу. После првог коша Клајбурна било је плус седам за госте. Захваљујући истом играчу Ефес је одржавао то вођство, да би Београђани серијом 16:0 потпуно преокренули ситуацију у своју корист и преузели контролу над дешавањима на паркету.

Најзаслужнији за то био је изванредни Факундо Кампацо. Поентирао је, асистирао и прво полувреме завршио са 15 поена. Није знао Атаман како да се снађе у тим моментима, о чему сведочи и стање на семафору пред одлазак на велики одмор – 49:45 за домаћи тим.

На крилима тако одигране завршнице полувремена, Ивановићев тим је одиграо још боље у наставку. па је после тројке Добрића предност црвено-белих била двоцифрена. Успели су потом гости из Истанбула да се врате, индивидуалним квалитетом, пре свих Ембаја и Бобуе, па се у последњих 10 минута ушло са 68:67 за Звезду.

Неизвесност је изостала у наставку, с обзиром на то да су Београђани одиграли врло добро када је било најпотребније и уписали 12. победу у такмичењу.

В. М. П.

Црвена звезда – Ефес 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8)

БЕОГРАД: Хала „Александар Николић“, гледалаца: 7.500, судије: Лотермозер (Немачка), Гарсија (Шпанија), Пастушјак (Пољска).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилдоза 6, Лазаревић 2, Кампацо 22, Митровић 10, Мартин 2, Добрић 15, Ивановић, Недовић 9, Марковић 3, Кузмић 5, Петрушев 7, Бентил 10.

ЕФЕС: Бобуа 15, Синглтон, Ефеоглу, Брајант 10, Гази, Клајбурн 12 (8ск), Халтали, Тунџер 8, Плајс, Ембај 12, Жижић 6, Данстон 2.