Košarkaši Crvene zvezde savladali Efes u Evroligi

08.03.2023. 22:53 22:58
Izvor: KK Crvena zvezda/Tviter

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Efes u 27. kolu Evrolige i sačuvali šansu za ulazak u doigravanje. Crveno-beli su susret prelomili u četvrtoj četvrtini, na krilima Fakunda Kampaca.

Podatak da za goste neće nastupati dva ponajbolja evroligaška beka Larkin i Micić bila je pozitivna vest za Beograđane, koji su bili rešeni da posle niza neuspeha konačno uhvate talas pobeda i sačuvaju teoretsku šansu za plasman u plej-of elitnog takmičenja.

Tako su i počeli. Jasna ideja Duška Ivanovića bila je da preko Bentila napadne fizički inferiornijeg Embaja. Uprkos tome što krilni centar Zvezde u proteklom delu sezone nije bio preterano efikasan sa niskog posta, ovaj put bilo je drugačije. Mučio je čuvara i bio jedina svetla tačka u napadu crveno-belih u tim momentima.

Imao je Vildoza mnogo problema sa Tundžerom u odbrani, koji ga je konstantno probijao i to je bio jedan od razloga što je turski tim bolje počeo utakmicu. Posle prvog koša Klajburna bilo je plus sedam za goste. Zahvaljujući istom igraču Efes je održavao to vođstvo, da bi Beograđani serijom 16:0 potpuno preokrenuli situaciju u svoju korist i preuzeli kontrolu nad dešavanjima na parketu.

Najzaslužniji za to bio je izvanredni Fakundo Kampaco. Poentirao je, asistirao i prvo poluvreme završio sa 15 poena. Nije znao Ataman kako da se snađe u tim momentima, o čemu svedoči i stanje na semaforu pred odlazak na veliki odmor – 49:45 za domaći tim.

Na krilima tako odigrane završnice poluvremena, Ivanovićev tim je odigrao još bolje u nastavku. pa je posle trojke Dobrića prednost crveno-belih bila dvocifrena. Uspeli su potom gosti iz Istanbula da se vrate, individualnim kvalitetom, pre svih Embaja i Bobue, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa 68:67 za Zvezdu.

Neizvesnost je izostala u nastavku, s obzirom na to da su Beograđani odigrali vrlo dobro kada je bilo najpotrebnije i upisali 12. pobedu u takmičenju.

V. M. P.

Crvena zvezda – Efes 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8)

BEOGRAD: Hala „Aleksandar Nikolić“, gledalaca: 7.500, sudije: Lotermozer (Nemačka), Garsija (Španija), Pastušjak (Poljska).

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 6, Lazarević 2, Kampaco 22, Mitrović 10, Martin 2, Dobrić 15, Ivanović, Nedović 9, Marković 3, Kuzmić 5, Petrušev 7, Bentil 10.

EFES: Bobua 15, Singlton, Efeoglu, Brajant 10, Gazi, Klajburn 12 (8sk), Haltali, Tundžer 8, Plajs, Embaj 12, Žižić 6, Danston 2.