108.1434

КОШАРКАШИ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ ПОБЕДИЛИ ЗАДАР у АБА лиги иако су губили са 19 разлике

26.10.2024. 22:28 22:31
kk crvena zvezda

Кошаркаши Црвене звезде победили су као гости Задар резултатом 84:77 иако је домаћин у мечу шестог кола АБА лиге почетком друге деонице имао плус 19 (33:14).

Звезда сад има скор 4-2, док је Задар на 1-5.

У одсуству повређених Џоела Боломбоја и Немање Недовића Звезду су предводили Коди Милер-Мекинтајер и Огњен Добрић са по 16 поена, Урош Плавшић је дао 11, а Никола Калинић 10.

Марко Рамљак је дао 19 поена за Задар, Амар Гегић 18, а по 10 Карло Жганец и Владимир Михаиловић.

Задар је много боље отворио меч, после прве деонице је имао чак плус 17 (31:14), а убрзо затим и максималних плус 19 - 33:14. Звезда је међутим у другој деоници заиграла много боље испод оба коша и успела је да на полувреме оде са само минус три (41:44). У последњих 10 минута Звезда је ушла са плус три (63:60), а меч је преломила три минута пре краја, па на крају није било неизвесности.

У наредном колу, 4. новембра, Звезда дочекује Цедевита Олимпију, али ће пре тога у дуплом колу Евролиге у среду у госте Жалгирису док ће у петак дочекати Панатинаикос.

Standings provided by Sofascore

Извор:
Танјуг
ТРЕНЕР ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ ЈАНИС СФЕРОПУЛОС ПРЕД ДУЕЛ АБА ЛИГЕ: Задар је опасан противник и морамо да одиграмо са великом енергијом