105.2585

Финале ЕП Истанбул: Србија сребрна, Словенија првак Европе

17.09.2017. 21:31 22:38
Извор: FoNet

У финалу Европског првенства у Инстанбулу репрезентације Словеније савладала је Србију са 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18) и освојила златну медаљу, Србија је друга у Европи.

Словенија-Србија 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18)

ИСТАНБУЛ: Синан Ерден арена, гледалаца: 16.000, судије: Марањо (Бразил), Конде (Шпанија), Захин (Италија).

СЛОВЕНИЈА: Рендолф 11 (4ск, 2ас), Ребец, Драгић 35 (7ск, 3ас), Николић 4 (3ск, 2ас), Препелич 21 (4ск, 3ас), Мурић 5, Блажић 7 (3ск), Видмар 2 (5ск), Загорац, Димец, Чанчар, Дончић 8 (7ск, 2ас).

СРБИЈА: Мачван 18 (5ск, 3ас), Богдановић 22 (4ск, 5ас), Лучић 9 (8ск, 2ас), Милосављевић 2, Бирчевић 8 (5ск), Штимац 2, Лазић, Мицић 4, Гудурић 6, Јовић 2, Кузмић 6, Марјановић 6 (3ск).

На почетку утакмице Србија је кренула нападом у рекету Словеније а змајчеки шутем са дистанце и продорима. Човек се играо у одбрани а предност у скоку имала је Србија која је добила прву четвртину 22:20.

Другу четвртину Словенци су преокренули, две грешке у нападу Србије претварају у поене. Разиграли су се Рендолф и Препелић који су погодили тројке. Србија је чекала Богдановића без идеје у нападу. Разиграо се Драгић и Словенија је имала вођство 38:28. Препелић тројком повећава 41:30. Србија је смањила петорку без центара, јурила је Словенце по терену да би Гудурић смањио тројком 43:38 за Словенију. Драгић поново погађа из свих позиција и повећава на 54:44. Полувреме 56:47. Пуно кошева је у игри што одговара Словенцима.

Драгић је био незаустављив у првом делу и постигао је 26 поена за Словенце. Код Србије Богдановић је имао 11 поена.

Драгић је отворио друго полувреме новом тројком и деловало је да се наставља иста игра. Србија је заиграла јачу одбрану смањује разлику 63:55 али и даље има проблема у нападу. На 4.44 до краја Дончић је повредио зглоб а Мачван је извео бацања ya 63:57. Богдановић је смањио на 63:59, и сада су Словенци уморни без решења у нападу. Словенци су принуђени на тајмаут после поготка Штимца под кошем за 63:61.

Словенци су повећали вођство али тројкама Бирчевића и Богдановића Србија је смањила 69:67. Драгић из слободних бацања повећава 71:67. Србија је добила трећу четвртину са 20:15.

На почетку последње четвртине Србија је одбранила напад, још је појачала одбрану. Гудурић је направио грешку у одбрани и намеран фаул. 75:67 био је резултат после кошева Блажића након продора. Мачван је смањио тројком, али је Блажић преузео улогу Драгића и Дончића.

Судија је показао техничку Мицићу због симулирања на очигледан фаул у нападу. Али Драгић се уморио, почео је да промашује, Лучић реализује акцију Србије за 77:76.

Кошевима Мачвана после добре одбране Србија је повела 78:77, али је Препелич тројком вратио вођство. Мачван је изједначио 80:80 а Србија се одбранила. Богдановић је погодио улазом за 80:82 за Србију. Кузмић није реализовао оба бацања а Препелич је погодио за два поена 84:82 води Словенија.

Мачван је промашио тројку а Рендолф погодио из другог напада и има додатно бацање које је промашио 86:82 на 1.28 до краја. Богдановић је добио рампу а Препелич убацио бацања за 88:82 на 58 секунди до краја. Србија сада нема лидера али Словенци погађају бацања 90:82 на 35 секунди до краја утакмице.

Шут Богдановића за три поена био је 2/11. Последња четвртина припала је Словенцима 22:18 и привели су утакмицу крају 93:85.