105.4414

ЕВРОЛИГА Партизан "прочитао" Панатинаикос и победио после НЕСТВАРНОГ преокрета

30.11.2023. 19:35 08:42
Извор: АБА лига (Драгана Стјепановић)

Кошаркаши Партизана савладали су Панатинаикос у 11. колу Евролиге после великог преокрета и дошли до пете победе у елити.

Грчки великан је у уводним минутима користио нешто вишу и мање мобилну петорку ривала, који је због тога каснио у ротацијама и није стигао да позатвара већину шутева.

На томе је Панатинаикос изградио предност, да би уласком спољне линије црно-белих стање на семафору почело да се мења у корист Партизана. Чинило се да је то најава налета, али се десило управо супротно.

Партизан је због слабијег протока лопте у нападу, као и агресивних искакања Панатинаикоса морао да се ослони на индивидуална решења. То није био добар знак за Београђане, јер одбрана није била на високом нивоу, па је све те пропусте гостујући састав кажњавао. Није помогла црно-белима ни техничка грешка Френку Каминском, што је био његов трећи прекршај. Грчка екипа дошла је потом до плус осам и ствари нису деловале добро по Партизан. Међутим, велика енергија у офанзивном скоку донела је црно-белима позитивне ствари, коју су на крилима Зека Ледеја и Алена Смаилагића са вођством од 39:38 отишли на полувреме.

Трећа четвртина почела је одлично за домаћина. Прецизан је био Џејмс Нанели, након чега је из украдене лопте закуцао Дожер, за плус четири црно-белих. Такав резултата на семафору потрајао је неко време, пошто Обрадовићев тим није могао да капитализује празан ход у игри ривала. Логично, квалитетна екипа попут Панатинаикоса то је искористила и увела потпуну неизвесност у сусрет. Чак је и после шута Константиноса Митоглуа уз звук сирене, састав Ергина Атамана био за корак испред супарника пред последњих 10 минута.

Уследила је драма, Београђани су извојевали продужетак, а затим и победу на крилима сјајног Пантера.