105.2585

ЕВРОЛИГА: Кошаркаши Партизана пали у Истанбулу

09.01.2024. 20:40 20:55
Извор: Nik kalates i Kevin Panter, foto: KK Partizan/X mreža

Кошаркаши Партизана изгубили су од Фенербахчеа са 91:76 у 20. колу Евролиге и сада имају скор од по десет победа и пораза.

У уводним минутима боље је играо београдски тим. Домаћин је имао проблеме са организацијом напада и са слабом ротацијом у одбрани, што је Партизан кажњавао. Кабокло је погодио три тројке из три покушаја и тако донео прву осетну предност својој екипи. Битне поене свом тиму донели су Пантер и Нанели у завршници прве четвтине, па је Партизан прву деоницу завршио са плус 12 на семафору. Током друге деонице улоге су се обрнуле. Партизан је променио ротацију у одбрани, док је домаћи тим почео да бира боље шутеве и да их погађа. Дорси и Калатес у били расположени у нападу, па се предност "црно-белих" полако топила. Гости су све теже долазили до поена, углавном преко Пантера и Трифуновића. До краја друге деонице предност Партизана спала је на "само" пет поена.

У трећој четвртини Фенербахче се ослонио на шут за три поена, што је дало резултате. Дорси и Сестина су играли расположено у нападу, док се у одбрани домаћи тим окренуо већој агресивности. Партизан се мучио у нападу, није било расположених играча. До краја четвртине домаћи тим је преокренуо резултат и повео са четири поена. Последњу деоницу Фенербахче је отворио са три везане тројке, док гости на то нису имали одговор. Наставио је Партизан да се мучи у нападу, пошто нико од играча није био расположен. На другој страни предност Фенербахче је нарасла на 19 поена и тиме је меч решен пет минута пре краја.

У следећем колу, Партизан у петак дочекује Макаби у Арени, док Фенербахче дан раније игра са Бајерном код куће.

Фенербахче - Партизан 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12)

ИСТАНБУЛ: Улкер арена, гледалаца: 4.000. Судије: Дифалах, Недовић и Алиага.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Мотли 4, Вилбекин, Шанли 4, Папајанис 2, Хејс Дејвис 12, Биберовић, Пјер 4, Гудурић 15, Дорси 24, Калатес 9, Мадар 3, Сестина 14.

ПАРТИЗАН: Смит 11, Вукчевић, Ледеј 1, Пантер 18, Јарамаз, Нанели 14, Трифуновић 5, Анђушић 3, Доужер 4, Понитка, Камински 7, Кабокло 13.