104.8191

ЕЛ: Шампион Европе бољи од Звезде

19.12.2017. 20:49 23:03
Извор: FoNet

Црвена звезда доживела је веома убедљив пораз на гостовању Фенербахчеу у првом мечу 13. кола Евролиге – 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).

Екипа Душана Алимпијевића се добро држала до пред крај првог полувремена и одлично је отворила утакмицу и повела је са 9:4. Потом је домаћин узвратио серијом 13:2 и на први одмор отишао са вођством 17:11.

Црвена звезда је захваљујући Добрићу поново повела средином друге четвртине 25:21, али и 28:25 тројком Рочестија. Судијска тројка Христодулу, Роха и Роси потом суди две техничке и једну неспортску Звезди, што је довело до серије 11:0 и вођства Фенера 36:28. Фенер је у последњем минуту првог дела игре водио са 41:31, а на полувреме се отишло са 41:33.

Домаћин је друго полувреме отворио серијом 6:0 – 47:33, а после тога предност домаћина је била у порасту. Црвена звезда је средином треће деонице могла да се врати испод десет разлике, али је после промашаја Јанковића, Фенербахче отишао на максималних до тада плус 20 – 62:42. До краја меча домаћи су повећавали предност, и одржавали је на око 20 до 25 поена предности.

Фенер је до победе водио Весели са 15 поена и осам скокова, Датоме је додао 13 поена, док је Вонамејкер стао на 13 кошева. Код Црвене звезде се истакао Добрић са 15 поена.

Фенербахче – Црвена звезда 82:56 (41:33)

ИСТАНБУЛ: Дворана: Улкер спорт, гледалаца: 10.439. Судије: Христодулу (Грчка), Роха (Португалија) и Роси (Италија).

ФЕНЕРБАХЧЕ: Томпсон 4, Мели 10, Махмутоглу, Вонамејкер 13, Слукас 2, Нанели 12, Гудурић 6, Весели 15, Гулер 4, Калинић, Диксон 3, Датоме 13.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Дангубић 3, Давидовац, Лазић, Антић 6, Добрић 15, Фелдин 6, Јанковић 4, Рочести 9, Лесор 7, Енис 3, Јовановић 2, Бјелица.