EL: Šampion Evrope bolji od Zvezde

19.12.2017. 20:49 23:03
Izvor: FoNet

Crvena zvezda doživela je veoma ubedljiv poraz na gostovanju Fenerbahčeu u prvom meču 13. kola Evrolige – 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).

Ekipa Dušana Alimpijevića se dobro držala do pred kraj prvog poluvremena i odlično je otvorila utakmicu i povela je sa 9:4. Potom je domaćin uzvratio serijom 13:2 i na prvi odmor otišao sa vođstvom 17:11.

Crvena zvezda je zahvaljujući Dobriću ponovo povela sredinom druge četvrtine 25:21, ali i 28:25 trojkom Ročestija. Sudijska trojka Hristodulu, Roha i Rosi potom sudi dve tehničke i jednu nesportsku Zvezdi, što je dovelo do serije 11:0 i vođstva Fenera 36:28. Fener je u poslednjem minutu prvog dela igre vodio sa 41:31, a na poluvreme se otišlo sa 41:33.

Domaćin je drugo poluvreme otvorio serijom 6:0 – 47:33, a posle toga prednost domaćina je bila u porastu. Crvena zvezda je sredinom treće deonice mogla da se vrati ispod deset razlike, ali je posle promašaja Jankovića, Fenerbahče otišao na maksimalnih do tada plus 20 – 62:42. Do kraja meča domaći su povećavali prednost, i održavali je na oko 20 do 25 poena prednosti.

Fener je do pobede vodio Veseli sa 15 poena i osam skokova, Datome je dodao 13 poena, dok je Vonamejker stao na 13 koševa. Kod Crvene zvezde se istakao Dobrić sa 15 poena.

Fenerbahče – Crvena zvezda 82:56 (41:33)

ISTANBUL: Dvorana: Ulker sport, gledalaca: 10.439. Sudije: Hristodulu (Grčka), Roha (Portugalija) i Rosi (Italija).

FENERBAHČE: Tompson 4, Meli 10, Mahmutoglu, Vonamejker 13, Slukas 2, Naneli 12, Gudurić 6, Veseli 15, Guler 4, Kalinić, Dikson 3, Datome 13.

CRVENA ZVEZDA: Dangubić 3, Davidovac, Lazić, Antić 6, Dobrić 15, Feldin 6, Janković 4, Ročesti 9, Lesor 7, Enis 3, Jovanović 2, Bjelica.