22°C
26.09.2024.
117.0936
105.0544

ЦРНО-БЕЛИ НЕМИЛОСРДНИ ВЕЋ НА СТАРТУ Кошаркаши Партизана с "плус 30" против Борца започели нову сезону у АБА лиги

25.09.2024. 22:08 22:13
кошарка
Извор: Ilustracija/Tanjug (Marko Đoković)

БЕОГРАД: Кошаркаши Партизана савладали су вечерас чачански Борац резултатом 96:66 на старту нове сезоне у АБА лиги.

Пред 18.302 навијача у Арени најефикаснији код Партизана био је Карлик Џонс са 14 поена, Двејн Вашингтон убацио је 13, а Алексеј Покушевски, Стерлинг Браун и Ајзак Бонга по 11.

Код Борца истакао се Ђорђе Гагић са 13 поена, Паулиус Валинскас дао је 12, а Јустас Фурманавичијус и Мајкл Смит по 10.

Велики број навијача Партизана искористио је слободан улаз у Арену да дође и поздрави нову екипу "црно-белих" и пружи јој гласну подршку.

Вицешампион регионалног такмичења није најбоље отворио утакмицу, али је ипак после прве деонице водио - 24:19.

У другој четвртини домаћин је "додао гас", погађао тројке у серији и на полувремену имао "плус 10" - 46:36.

Партизан је средином треће деонице водио 65:38 и тад је било јасно да је само питање са колико ће разлике славити. У последњу деоницу се ушло са чак "плус 29" за домаћина - 77:48.

У другом колу, Партизан ће у недељу од 19 часова гостовати дебитанту у АБА лиги суботичком Спартаку.

Борац ће у понедељак у 19 часова дочекати Крку.