CRNO-BELI NEMILOSRDNI VEĆ NA STARTU Košarkaši Partizana s "plus 30" protiv Borca započeli novu sezonu u ABA ligi

25.09.2024. 22:08 22:13
кошарка
Izvor: Ilustracija/Tanjug (Marko Đoković)

BEOGRAD: Košarkaši Partizana savladali su večeras čačanski Borac rezultatom 96:66 na startu nove sezone u ABA ligi.

Pred 18.302 navijača u Areni najefikasniji kod Partizana bio je Karlik Džons sa 14 poena, Dvejn Vašington ubacio je 13, a Aleksej Pokuševski, Sterling Braun i Ajzak Bonga po 11.

Kod Borca istakao se Đorđe Gagić sa 13 poena, Paulius Valinskas dao je 12, a Justas Furmanavičijus i Majkl Smit po 10.

Veliki broj navijača Partizana iskoristio je slobodan ulaz u Arenu da dođe i pozdravi novu ekipu "crno-belih" i pruži joj glasnu podršku.

Vicešampion regionalnog takmičenja nije najbolje otvorio utakmicu, ali je ipak posle prve deonice vodio - 24:19.

U drugoj četvrtini domaćin je "dodao gas", pogađao trojke u seriji i na poluvremenu imao "plus 10" - 46:36.

Partizan je sredinom treće deonice vodio 65:38 i tad je bilo jasno da je samo pitanje sa koliko će razlike slaviti. U poslednju deonicu se ušlo sa čak "plus 29" za domaćina - 77:48.

U drugom kolu, Partizan će u nedelju od 19 časova gostovati debitantu u ABA ligi subotičkom Spartaku.

Borac će u ponedeljak u 19 časova dočekati Krku.