БЕЗ ПРОБЛЕМА Црвена звезда РУТИНСКИ са Валенсијом

30.01.2024. 21:47 22:05
Извор: KK Crvena zvezda

Важна победа за црвено-беле.

Знало се и пре почетка сусрета да је Валенсија изузетно ослабљена на месту организатора игре, али и на центарским позицијама, што је Црвена звезда морала да искористи. Није јој ишло тако у почетку, када се играло у ритму гостију из Шпаније. Чврста одбрана и несналажење црвено-белих на зону ривала кумовали су једној од најнеефикаснијих четвртина ове сезоне у Евролиги.

Међутим, у наставку се ситуација драстично мења. Београђани праве серију 6:0, а затим Милош Теодосић и Адам Ханга везују тројке за 12:0, па тим Јаниса Сферопулоса долази до двоцифреног вођства. На тај начин, Црвена звезда је усмерила сусрет у жељеном правцу и други квартал завршила са 28 постигнутих поена, чиме је јасно ставила до знања ривалу да неће играти његову игру.

У трећем кварталу се ништа битније није мењало. Валенсија је тек успела да припрети и да се приближи на минус шест, али је одмах уследио одговор. Немања Недовић је у том периоду дошао до своје пете тројке и трасирао пут Црвеној звезди ка сигурном вођству и контроли сусрета. Уживао је бек црвено-белих у игри у тим моментима, што не може да се каже за ривала из Шпаније, који се мучио за сваки кош.

Иста прича настављена је и у четвртој четвртини. Када год би гости и примирисали прикључак, Црвена звезда имала је јасан одговор – нема ништа од тога. Разиграо се у тим моментима и Џавонте Смарт, па је већ пет минута пре краја било јасно да ће Београђани уписати тријумф. Тако је и било.