108.4794

Зрењанинска лига: Влада Попов и даље тресе мреже

10.04.2019. 09:01 09:03

​​​​​​​Русанда - 2. октобар 3:3 (0:1)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде,.гледалаца 200. Судија: Марков (Зрењанин). Стрелци: Попов у 48. и 61. и Стеванов у 70. минуту за Русанду, а Пријић у 28., Ковачев у 46. и Милосављев у 85. минуту за 2. октобар. Жути: картони: Ср. Станковић, Видић (Русанда), Вијоглавин и Милосављев (2. октобар).

РУСАНДА: М. Куручев, Надлачки (Кемера), Давидов, Нешић, Ср. Станковић, Мишкељин (Видић), Са. станковић, Чешљаров, Стеванов, Ракић, Oyin (Попов).

2. ОКТОБАР: Прапорски, Пријић (Ковачев), Вуковић (Вребалов), Дурмиши (Станојевић), Бошков, Вијоглавин, Шеркези, Тешић, Милосављев, Стајки, Икић.

Комшијски дерби није донео победника, али је било доста узбуђења. Куманчани су повели петнаестак минута пре краја провг дела утакмице. Тек што је почело друго полувреме, Ковачев је дуплирао предност гостију. Реаговао је одмах тренер Русанде Ивица Миливојев и у игру убацио ветерана Владу Попова. Он је већ после два минута потврдио своје голгетерске квалитете и смањио на 1:2, да би 13 минута касније и изједначио резултат. Девет минута касније домаћи су преко Стеванова и повели. Правда је ипак задовољена када је Милосављев пет минута краја изједначио.

И. Т.

Полет - Младост (Л) 3:1 (1:1)

НАКОВО: Стадион Полета, гледалаца око 100, судија: Н. Ранков (Кикинда), стрелци: Драганов у 16. Шћепановић у 76. Малогајски у 82. за Полет, а Елета у 39. минуту за Младост. Жути картони: Гушић, Зорић, Радловић, Тубин (Полет), Мрђа, Адамовић, Лаловић (Младост). Црвени картони: Кристијан, Сабљић (Полет), Адамовић, Сављевић (Младост).

ПОЛЕТ: Јелић, Велемиров, Тубин (Јакшић), Гавранчић, Сабљић, Зорић (Малогајски), Шћепановић, Радловић, Драганов, Гушић, Бабић.

МЛАДОСТ: Васић, Субу (Гужвић), Елета, Арсић, Мрђа, Сављевић, Ракић, М. Лаловић (Ми. Лаловић), Глишић, Адамовић, Јовановић.

Била је то права картонијада у Накову, на крају су славили домаћини, који су ипак за нијансу били бољи.

М. Секулић

Војводина - Банат 1:0, Делија - Пролетер 1:2, Русанда - 2. октобар 3:3, Лехел - Младост (БД) 2:2, Омладинац - Црвена звезда (ВС) 1:1, Нафтагас - Црвена звезда (РС) 3:0, Полет - Младост (Л) 3:1, Раднички - Борац 3:0.

1. Ц. звезда (ВС)        20     14     4      2      45:18        46

2. Нафтагас                20     14     3      3      45:15        45

3. Раднички                20     11     4      5      36:15        37

4. Банат                      20     11     3      6      43:31        36

5. Млад. (БД)             20     10     4      6      38:29        34

6. Омладинац            20     9      2      9      44:39        29

7. Делија                     20     9      2      9      26:30        29

8. Ц. звезда (РС)        20     8      4      8      29:30        28