Zrenjaninska liga: Vlada Popov i dalje trese mreže

10.04.2019. 09:01 09:03

​​​​​​​Rusanda - 2. oktobar 3:3 (0:1)

MELENCI: Igralište Rusande,.gledalaca 200. Sudija: Markov (Zrenjanin). Strelci: Popov u 48. i 61. i Stevanov u 70. minutu za Rusandu, a Prijić u 28., Kovačev u 46. i Milosavljev u 85. minutu za 2. oktobar. Žuti: kartoni: Sr. Stanković, Vidić (Rusanda), Vijoglavin i Milosavljev (2. oktobar).

RUSANDA: M. Kuručev, Nadlački (Kemera), Davidov, Nešić, Sr. Stanković, Miškeljin (Vidić), Sa. stanković, Češljarov, Stevanov, Rakić, Oyin (Popov).

2. OKTOBAR: Praporski, Prijić (Kovačev), Vuković (Vrebalov), Durmiši (Stanojević), Boškov, Vijoglavin, Šerkezi, Tešić, Milosavljev, Stajki, Ikić.

Komšijski derbi nije doneo pobednika, ali je bilo dosta uzbuđenja. Kumančani su poveli petnaestak minuta pre kraja provg dela utakmice. Tek što je počelo drugo poluvreme, Kovačev je duplirao prednost gostiju. Reagovao je odmah trener Rusande Ivica Milivojev i u igru ubacio veterana Vladu Popova. On je već posle dva minuta potvrdio svoje golgeterske kvalitete i smanjio na 1:2, da bi 13 minuta kasnije i izjednačio rezultat. Devet minuta kasnije domaći su preko Stevanova i poveli. Pravda je ipak zadovoljena kada je Milosavljev pet minuta kraja izjednačio.

I. T.

Polet - Mladost (L) 3:1 (1:1)

NAKOVO: Stadion Poleta, gledalaca oko 100, sudija: N. Rankov (Kikinda), strelci: Draganov u 16. Šćepanović u 76. Malogajski u 82. za Polet, a Eleta u 39. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Gušić, Zorić, Radlović, Tubin (Polet), Mrđa, Adamović, Lalović (Mladost). Crveni kartoni: Kristijan, Sabljić (Polet), Adamović, Savljević (Mladost).

POLET: Jelić, Velemirov, Tubin (Jakšić), Gavrančić, Sabljić, Zorić (Malogajski), Šćepanović, Radlović, Draganov, Gušić, Babić.

MLADOST: Vasić, Subu (Gužvić), Eleta, Arsić, Mrđa, Savljević, Rakić, M. Lalović (Mi. Lalović), Glišić, Adamović, Jovanović.

Bila je to prava kartonijada u Nakovu, na kraju su slavili domaćini, koji su ipak za nijansu bili bolji.

M. Sekulić

Vojvodina - Banat 1:0, Delija - Proleter 1:2, Rusanda - 2. oktobar 3:3, Lehel - Mladost (BD) 2:2, Omladinac - Crvena zvezda (VS) 1:1, Naftagas - Crvena zvezda (RS) 3:0, Polet - Mladost (L) 3:1, Radnički - Borac 3:0.

1. C. zvezda (VS)        20     14     4      2      45:18        46

2. Naftagas                20     14     3      3      45:15        45

3. Radnički                20     11     4      5      36:15        37

4. Banat                      20     11     3      6      43:31        36

5. Mlad. (BD)             20     10     4      6      38:29        34

6. Omladinac            20     9      2      9      44:39        29

7. Delija                     20     9      2      9      26:30        29

8. C. zvezda (RS)        20     8      4      8      29:30        28