107.7403

Живковићев ПАОК је шампион Грчке

19.05.2024. 21:48 21:50

ПАОК је четврти пут у историји шампион Грчке.

До титуле су стигли победом над великим градским ривалом Арисом и то на његовом терену - 1:2.

У одлучујућем мечу сезоне, ПАОК је стигао до предности након пола сата игре, када је Андрија Живковић одузео лопту на половини терена, истрчао контру и упослио Брендона Томаса који успева да затресе мрежу. Када је Лорен Морон у 47. минуту изједначио на 1:1, радовали су се у атинском АЕК, јер им је тај резултат гарантовао титулу.

Ипак, у 62. минуту стрелац водећег гола Брендон је асистент, а бразилски ветеран Тајсон (36) стрелац гола који ПАОК-у доноси титулу.

АЕК је савладао Ламију 3:0 довољно да заврши као други. Панатинаикос и Олимпијакос играли су нерешено 2:2, па су црвено-бели трећи а ПАО четврти на табели.

Велики допринос у освајању титуле за солунски клуб пружио је Андрија Живковић са десет голова и осам асистенција. Ово је прва титула за ПАОК од 2019.

ЖИВКОВИЋ ПОГАЂА И НА ТЕРЕНУ И ВАН ЊЕГА: Ево којој лепотици је српски репрезентативац посветио гол

18.05.2024. 17:43 17:45