Živkovićev PAOK je šampion Grčke

19.05.2024. 21:48 21:50

PAOK je četvrti put u istoriji šampion Grčke.

Do titule su stigli pobedom nad velikim gradskim rivalom Arisom i to na njegovom terenu - 1:2.

U odlučujućem meču sezone, PAOK je stigao do prednosti nakon pola sata igre, kada je Andrija Živković oduzeo loptu na polovini terena, istrčao kontru i uposlio Brendona Tomasa koji uspeva da zatrese mrežu. Kada je Loren Moron u 47. minutu izjednačio na 1:1, radovali su se u atinskom AEK, jer im je taj rezultat garantovao titulu.

Ipak, u 62. minutu strelac vodećeg gola Brendon je asistent, a brazilski veteran Tajson (36) strelac gola koji PAOK-u donosi titulu.

AEK je savladao Lamiju 3:0 dovoljno da završi kao drugi. Panatinaikos i Olimpijakos igrali su nerešeno 2:2, pa su crveno-beli treći a PAO četvrti na tabeli.

Veliki doprinos u osvajanju titule za solunski klub pružio je Andrija Živković sa deset golova i osam asistencija. Ovo je prva titula za PAOK od 2019.

ŽIVKOVIĆ POGAĐA I NA TERENU I VAN NJEGA: Evo kojoj lepotici je srpski reprezentativac posvetio gol

18.05.2024. 17:43 17:45