Вулетић: Стадион је Партизанов
Пре више од две деценије, тачније давне 1997. године, покренут је спор над стадионом некада познатим као „Стадион ЈНА“, који данас носи назив „Стадион Партизана“.
Непуних 13 година по покретању, спор је од Другог општинског суда прешао у надлежност Вишег суда, 1. јануара 2010. године, а на све то, Министарство одбране је 2007. обновило тужбу против СД Партизан.
Прву одлуку Виши суд је донео 2013, да би након жалбе Партизана поступак био враћен на поновно разматрање. Четири године после првобитне пресуде, донета је друга, истоветна – стадион не припада Партизану пише портал Мондо.
– Партизан припрема жалбу Апелационом суду која треба да буде поднета до краја године, а оно што је сада важно јесте да одлука Апелационог суда мора да буде коначна и не сме више бити враћана пред Виши суд, рекао је Владимир Вулетић, потпредседник Партизана, за Мондо, уз напомену да су црно-бели спремни да иду и до Уставног суда, па и суда у Стразбуру, уколико буде неопходно.
Вулетић није открио до кад ће поступак трајати, али не верује да ће бити окончан до јуна месеца.
– Право је апсолутно на страни Партизана, додао је Вулетић.
Проблем је настао још 1989. године, када је Савезни секретар за народну одбрану, генерал Вељко Кадијевић, потписао акт на основу ког је направљен уговор о преносу права коришћења непокретности без накнаде.
– Да би тај уговор био валидан, генерал Кадијевић је покренуо опсежну процедуру, коју, иначе, није морао да покреће, на коју није био обавезан, јер је имао дискреционо право одлучивања. Дакле, то није морао да учини, али је желео да добије сва ‘зелена светла’ и добио је 29. децембра 1989. године, када је донео управни акт који је имао потпуну правну снагу и извршност и који се никако не може нападати у парничном поступку, појаснио је Вулетић, уз додатак да је правно оспоравање ове одлуке могло бити учињено само у првих годину дана, што значи до 29. децембра 1990. године.
– А спор је покренут 17 година касније, што је правни нонсенс, закључио је Вулетић.