ВОШИ ПОСЕД, ТСЦ-у ЦЕО ПЛЕН: Бачкотополчани бољи у војвођанском дербију

11.08.2024. 22:11 22:53
Извор: ФК Војводина

Фудбалери Војводине изгубили су у покрајинском дербију у 4. колу Суперлиге од ТСЦ-а из Бачке Тополе.

Једна утакмица првенство не решава. Међусобни сусрет Војводине и ТСЦ-а, међутим, после резултатског подбачаја обеју екипа на старту првенства, најављен је као меч за стабилизацију и стицање самопоуздања пред искушења која ће тек да уследе.

У игри обрнутих пропорција, што се првог полувремена тиче, Војводина је имала посед, боље је деловала на терену, њени играчи су два пута затресли Илићеву мрежу, али су одмор са два гола предностио дочекали играчи бачкотополског клуба.

Гол за вођство ТСЦ-а постигао је Ћирковић у 36. минуту. Prеthodno је Цапан упослио стрелца водећег гола, да би он Поред Бутеана и закаснелог Кораћа лако из непосредне близине савладао Царевића. У последњем минуту првог дела Пејић је дуплирао вођство Бачкотополчана.

Коју секунду раније Бамиделе је са пет метара Ивановићев центаршут главом проследио у гол-аут, а у одговору на то покретач ТСЦ-ових напада Бањац је избио испред Царевића, голман Војводине је одбио лопту, али тек до Пејића који је по други пут затресао мрежу формалног домаћина на ТСЦ арени.

С друге стране, Војводинине акције, после којих се тресла Илићева мрежа у деветом и у 35. минуту, нису значиле и вођство новосадског клуба, јер су у обе ситуације играчи који су асистирали (Ивановић Величковићу у првом и Величковић Ивановић у другом случају), били у офсајд позицијама. Куриозитета вредан податак препознали смо у чињеници да Новосађани за 45 минута нису упутили ни један шут у оквир противничког гола.

Покушавали су да надмоћност на терену и материјализују Ивановић главом у 24. Зади Сери, после дуплог паса са Величковићем у 27. и Кораћ шутем из даљине у 40. минуту. Сваки пут лопта је завршавала у гол ауту.

Ако су у првом изостали њени шутеви у гол, друго полувреме Војводина је започела прецизним покушајем Зади Серија, али је голман Илић био добро постављен, тако да је сачувао предност свога тима из првог дела.  Био је то наговештај буђења тима чији су нападачи неславно завршили прво полувреме, упркос теренској иницијативи у већем делу утакмице.

Три минута касније вођство „гостију“ јке преполовљено. Ђаковац је додао лопту Зади Серију, овај је упослио Ивановића који је голом коначно разбио малер серије промашаја овог лета. Био је то знак за општу мобилизацију Вошиног тима, два пута у два минута запретили су Ивановић и Величковић, али су оба пута ухваћени у офсајд замку будне одбрамбене линије Бачкотополчана.

Коначно, Шош је у последњем минуту надокнаде потврдио тријумф ТСЦ-а за победу од 3:1

Л. Бакмаз

Војводина – ТСЦ  1:3 (0:2)

БАЧКА ТОПОЛА: ТСЦ арена, гледалаца 1.700, судија Новак Симовић (Ловћенац), стрелци: Ћирковић у 36, Пејић у 45. минуту и Шош у 96. минуту за ТСЦ, Ивановић у 58. минуту за Војводину, жути картони: Кораћ (Војводина), Јовановић (ТСЦ).

ВОЈВОДИНА: Царевић 6, Бутеан 5,5, Сичење 6, Кораћ 5,5, Барос 6, Петровић 6, Медојевић 6 (Савићевић), Бамиделе 5,5, Величковић 6,5, Зади Сери 6,5, Ивановић 6,5.

ТСЦ: Илић 6, Цапан 6,5, Ђорђевић 6, Јовановић 6 (Влалукић), Петровић 6, Пејић 6,5, Пантовић 6,5(Шош), Бањац 7 (Престиж), Ђаковац 5,5, Ћирковић 6,5, Станић 6,5 (Вулић).