VOŠI POSED, TSC-u CEO PLEN: Bačkotopolčani bolji u vojvođanskom derbiju

11.08.2024. 22:11 22:53
Izvor: FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine izgubili su u pokrajinskom derbiju u 4. kolu Superlige od TSC-a iz Bačke Topole.

Jedna utakmica prvenstvo ne rešava. Međusobni susret Vojvodine i TSC-a, međutim, posle rezultatskog podbačaja obeju ekipa na startu prvenstva, najavljen je kao meč za stabilizaciju i sticanje samopouzdanja pred iskušenja koja će tek da uslede.

U igri obrnutih proporcija, što se prvog poluvremena tiče, Vojvodina je imala posed, bolje je delovala na terenu, njeni igrači su dva puta zatresli Ilićevu mrežu, ali su odmor sa dva gola prednostio dočekali igrači bačkotopolskog kluba.

Gol za vođstvo TSC-a postigao je Ćirković u 36. minutu. Prethodno je Capan uposlio strelca vodećeg gola, da bi on Pored Buteana i zakasnelog Koraća lako iz neposredne blizine savladao Carevića. U poslednjem minutu prvog dela Pejić je duplirao vođstvo Bačkotopolčana.

Koju sekundu ranije Bamidele je sa pet metara Ivanovićev centaršut glavom prosledio u gol-aut, a u odgovoru na to pokretač TSC-ovih napada Banjac je izbio ispred Carevića, golman Vojvodine je odbio loptu, ali tek do Pejića koji je po drugi put zatresao mrežu formalnog domaćina na TSC areni.

S druge strane, Vojvodinine akcije, posle kojih se tresla Ilićeva mreža u devetom i u 35. minutu, nisu značile i vođstvo novosadskog kluba, jer su u obe situacije igrači koji su asistirali (Ivanović Veličkoviću u prvom i Veličković Ivanović u drugom slučaju), bili u ofsajd pozicijama. Kurioziteta vredan podatak prepoznali smo u činjenici da Novosađani za 45 minuta nisu uputili ni jedan šut u okvir protivničkog gola.

Pokušavali su da nadmoćnost na terenu i materijalizuju Ivanović glavom u 24. Zadi Seri, posle duplog pasa sa Veličkovićem u 27. i Korać šutem iz daljine u 40. minutu. Svaki put lopta je završavala u gol autu.

Ako su u prvom izostali njeni šutevi u gol, drugo poluvreme Vojvodina je započela preciznim pokušajem Zadi Serija, ali je golman Ilić bio dobro postavljen, tako da je sačuvao prednost svoga tima iz prvog dela.  Bio je to nagoveštaj buđenja tima čiji su napadači neslavno završili prvo poluvreme, uprkos terenskoj inicijativi u većem delu utakmice.

Tri minuta kasnije vođstvo „gostiju“ jke prepolovljeno. Đakovac je dodao loptu Zadi Seriju, ovaj je uposlio Ivanovića koji je golom konačno razbio maler serije promašaja ovog leta. Bio je to znak za opštu mobilizaciju Vošinog tima, dva puta u dva minuta zapretili su Ivanović i Veličković, ali su oba puta uhvaćeni u ofsajd zamku budne odbrambene linije Bačkotopolčana.

Konačno, Šoš je u poslednjem minutu nadoknade potvrdio trijumf TSC-a za pobedu od 3:1

L. Bakmaz

Vojvodina – TSC  1:3 (0:2)

BAČKA TOPOLA: TSC arena, gledalaca 1.700, sudija Novak Simović (Lovćenac), strelci: Ćirković u 36, Pejić u 45. minutu i Šoš u 96. minutu za TSC, Ivanović u 58. minutu za Vojvodinu, žuti kartoni: Korać (Vojvodina), Jovanović (TSC).

VOJVODINA: Carević 6, Butean 5,5, Sičenje 6, Korać 5,5, Baros 6, Petrović 6, Medojević 6 (Savićević), Bamidele 5,5, Veličković 6,5, Zadi Seri 6,5, Ivanović 6,5.

TSC: Ilić 6, Capan 6,5, Đorđević 6, Jovanović 6 (Vlalukić), Petrović 6, Pejić 6,5, Pantović 6,5(Šoš), Banjac 7 (Prestiž), Đakovac 5,5, Ćirković 6,5, Stanić 6,5 (Vulić).