104.8191

Воша ремизирала са Звијездом у пријатељској утакмици у Угљевику 2:2 (1:1)

07.07.2018. 14:59 17:01
Извор: Dnevnik.rs

Војводина је одиграла прву припремну утакмицу у новом саставу, у којем су дебитовали Зломислић, Ђорђевић, Ђурић и Фофана, а ривал јој је била екипа Звијезде 09 из Бијељине, члан Премијер лиге БиХ.

На лепом стадиону у Угљевику на којем ће домаћин играти првенствене утакмице, Новосађани су боље почели утакмицу, запретивши у 5. минуту преко Милојевића, али је голман Лакић био на правом месту. Међутим, неуиграност у одбрани и чињеница да су тандем штопера чинили два момка која никада раније нису играла у пару (Веселиновић и Ђорђевић), условила је да Звијезда већ у 10. минуту поведе. Сам на десној страни остао је Хусић и лако послао лопту у мрежу, иза леђа голману Роцкову.

На другој страни, константну опасност по гол тима из БиХ представљао Винсент Езе, међутим, праву прилику ученици тренера Александра Ђорђевића нису успели да створе. Шанси је било на другој страни, али се резултат није мењао све до 28. минута. Тада је по левој страни лепо прошао капитен Воше Никола Антић, центрирао пред гол, а најсналажљивији пред голом био је новајлија Немања Милојевић и изјадначио скор на 1:1. Био је то и коначни резултат полувремена, у којем је, када се све сабере, за нијансу повољнији утисак оставила домаћа чета тренера Милана Ђумија Ђуричића.

Ангажованије је тим из Бијељине кренуо и у наставку, али у уводним минутима правих прилика није било ни на једној страни. Играчи обе екипе су показали велики ниво борбености и доста трчања, али је по већем броју грешака било јасно да је у току припремни период и да су екипе далеко од уиграности. Тек у 65. минуту запретио је најпре Месаровић, потом и Милош Зличић, али у оба резервни голман Звијезде Ерић био на месту.  Међутим, три минута касније спаса му није било, када је млађи од браће Зличић лепо нанишанио и погодио доњи леви угао, за вођство Новосађана од 2:1.

Како је време одмицало, до изражаја је долазила боља физичка спрема црвено-белих, па смо забележили одличан ударац Зломислића, који је отишао преко гола. Повољну прилику за изједначење имао је Хусић, али је његов ударац завршио поред гола. Ипак, нападач Звијезде се није предавао и у 82.. минуту главом је матирао голмана Пилиповића, за изједначење и објективних 2:2.

Текст и фото: А. Предојевић

УГЉЕВИК: Стадион Звијезде, гледалаца: 300, судија: Марић (Бијељина). Стрелци: Хусић у 10. и 82. (за Звијезду 09), а Милојевић у 28. и М Зличић у 67. минуту (за Војводину). Жути картон: Крајишник (Звијезда 09), Арсић и Ђорђевић (Војводина).

ЗВИЈЕЗДА 09: Лакић (Ерић), Бабић (Николичић), Филиповић, Шкахић (Тојичић), Златковић (Ћулум), Војиновић (Омановић), Крајишник (Пармаковић), Хусеинбашић (Сибиновић), Османовић (Предраговић), Асентић (Зекановић), Хусић.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Стојковић, Веселиновић, Ђорђевић, Антић, Зломислић, Ђурић, Милојевић, Арсић (Месаровић), Езе, Фофана. Играли су још: Пилиповић, Деветак, Л. Зличић, М. Зличић, Саничанин, Мирков, Пантелић, Лазаревић, Суботић.