Voša remizirala sa Zvijezdom u prijateljskoj utakmici u Ugljeviku 2:2 (1:1)

07.07.2018. 14:59 17:01
Izvor: Dnevnik.rs

Vojvodina je odigrala prvu pripremnu utakmicu u novom sastavu, u kojem su debitovali Zlomislić, Đorđević, Đurić i Fofana, a rival joj je bila ekipa Zvijezde 09 iz Bijeljine, član Premijer lige BiH.

Na lepom stadionu u Ugljeviku na kojem će domaćin igrati prvenstvene utakmice, Novosađani su bolje počeli utakmicu, zapretivši u 5. minutu preko Milojevića, ali je golman Lakić bio na pravom mestu. Međutim, neuigranost u odbrani i činjenica da su tandem štopera činili dva momka koja nikada ranije nisu igrala u paru (Veselinović i Đorđević), uslovila je da Zvijezda već u 10. minutu povede. Sam na desnoj strani ostao je Husić i lako poslao loptu u mrežu, iza leđa golmanu Rockovu.

Na drugoj strani, konstantnu opasnost po gol tima iz BiH predstavljao Vinsent Eze, međutim, pravu priliku učenici trenera Aleksandra Đorđevića nisu uspeli da stvore. Šansi je bilo na drugoj strani, ali se rezultat nije menjao sve do 28. minuta. Tada je po levoj strani lepo prošao kapiten Voše Nikola Antić, centrirao pred gol, a najsnalažljiviji pred golom bio je novajlija Nemanja Milojević i izjadnačio skor na 1:1. Bio je to i konačni rezultat poluvremena, u kojem je, kada se sve sabere, za nijansu povoljniji utisak ostavila domaća četa trenera Milana Đumija Đuričića.

Angažovanije je tim iz Bijeljine krenuo i u nastavku, ali u uvodnim minutima pravih prilika nije bilo ni na jednoj strani. Igrači obe ekipe su pokazali veliki nivo borbenosti i dosta trčanja, ali je po većem broju grešaka bilo jasno da je u toku pripremni period i da su ekipe daleko od uigranosti. Tek u 65. minutu zapretio je najpre Mesarović, potom i Miloš Zličić, ali u oba rezervni golman Zvijezde Erić bio na mestu.  Međutim, tri minuta kasnije spasa mu nije bilo, kada je mlađi od braće Zličić lepo nanišanio i pogodio donji levi ugao, za vođstvo Novosađana od 2:1.

Kako je vreme odmicalo, do izražaja je dolazila bolja fizička sprema crveno-belih, pa smo zabeležili odličan udarac Zlomislića, koji je otišao preko gola. Povoljnu priliku za izjednačenje imao je Husić, ali je njegov udarac završio pored gola. Ipak, napadač Zvijezde se nije predavao i u 82.. minutu glavom je matirao golmana Pilipovića, za izjednačenje i objektivnih 2:2.

Tekst i foto: A. Predojević

UGLJEVIK: Stadion Zvijezde, gledalaca: 300, sudija: Marić (Bijeljina). Strelci: Husić u 10. i 82. (za Zvijezdu 09), a Milojević u 28. i M Zličić u 67. minutu (za Vojvodinu). Žuti karton: Krajišnik (Zvijezda 09), Arsić i Đorđević (Vojvodina).

ZVIJEZDA 09: Lakić (Erić), Babić (Nikoličić), Filipović, Škahić (Tojičić), Zlatković (Ćulum), Vojinović (Omanović), Krajišnik (Parmaković), Huseinbašić (Sibinović), Osmanović (Predragović), Asentić (Zekanović), Husić.

VOJVODINA: Rockov, Stojković, Veselinović, Đorđević, Antić, Zlomislić, Đurić, Milojević, Arsić (Mesarović), Eze, Fofana. Igrali su još: Pilipović, Devetak, L. Zličić, M. Zličić, Saničanin, Mirkov, Pantelić, Lazarević, Subotić.