105.2585

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА–ЈУГ Ветерничани силни у наставку

03.09.2024. 12:42 12:44
Извор: ФК Ветерник/ Екипа  Ветерника

У првом делу сусрета водила се равноправна битка, али у наставку меча Ветерничани су били бољи и врло брзо стекли предност од два гола.

Ветерник - Јединство (Р) 4:1(1:1)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 150, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Грујић у 40. Балаж у 50. Гојковић у 55. и Печић у 82. за Ветерник, а Џарић у 10. минуту за Јединство. Жути картони: Вуковић, Секулић (Ветерник), Петровић, Џарић (Јединство).

ВЕТЕРНИК: Павковљевић, Балаш, Гојковић,  Печић (Ушћумлић) , Д. Грујић (Нинковић), Н. Грујић, Вуковић(Кисић), Себастијан (Турало), Вилотијевић, Лепојевић (Галић), С. Секулић.

ЈЕДИНСТВО: Марковић, Живанов, Андрига, У. Тепић, Пантић, Бобар(Клаић) , Петровић (Прибић), Каписода (Зирић), М. Иван, Ибишић (Радмиловић), Џарић (Зирић).

С. Ј.

ТСК - Дунав 2:0 (2:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца 500, судија: А. Скакавац (Рума), стрелци: Јовановић у 5. и Пуповац у 9. минуту. Жути картони: Јовановић, Пашка, Пупавац, Марић, Вујошевић, Зељко, Радоња (ТСК), Павловић, Марковић, Мирковић (Дунав).

ТСК: Агић 7,5, Лазић 7 (Латковић), Косић 8, Радичић 7,5, Остојић7,5 (Бјелановић), Свитић 7, Пашка 7 (Зељко 7), Јовановић7,5, Марић 8, Пуповац 7,5 (Радоња), Вујошевић 7 (Ергарац).

ДУНАВ: В. Петровић 7, Стојановић 7, Трајковић 6 (Михаиловић 6,5), Брајковић 6,5 (Л. Мирковић), Николић 7, Павловић 6,5 (Јоковић), Марковић 7, Перовић 7, Мачинковић 7,5, М. Мирковић 6 (Шавија 7), Миленковић 7 (М. Петровић).

Темеринци су само за 10 минута решили питање победника.

М. М.

Шајкаш - Јединство (СП)1:4 (0:1)

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца 200. Судија:  Граовац (Рума), стрелци : Алемпић у 91. за Шајкаш  а Савковић у 39.  и 62., Алексић у 73. и Стегњаја 86. минуту за Јединство. Жути  картони: Иван, Маљурић, Павков ( Шајкаш), Пађен, Степанчев ( Јединство). Црвени картон: Маљурић у 57.  ( Шајкаш).

ШАЈКАШ: Миладинов 6, Иван 6 ( од 46. Павков 6), Коларов 6, Алемпић 7, Заов 6, Маљурић 6, Котуљач 6 ( од 67. Марцикић 6), Савић 6 ( од 78. Карас 6), Летић 6, Николаш 6 ( од 86. Пушић 6), Моравац 6 ( од 78. Хорват 6).

ЈЕДИНСТВО: Рнић 7, Иветић 8, Гачић 7 ( од 61. Стегњаја 8), Степанчев 7 ( од 73. Букурецки 7), Пађен 8, Матовић 8, Трапић 7 ( од 61. Алексић 8), Жакула 8, Мићић 8, ( од 80. Драгојловић 8) , Савковић 9 ( од 73. Ранков 8), Крстић 8.

Од самог почетка утакмице гости из Старе Пазове диктирали су јак темпо и стварали шансе пред голом Миладинова. Истакао се Савковић, прекаљени играч прволигашких терена са два гола, а ефикасни су били резервисти Алексић и  Стегњаја. Почасни гол за домаће постигао је Алемпић у надокнади времена.

Сл. Симић

Младост (БЈ) - Јадран 2:0 (2:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, без гледалаца, судија: Д. Дувњак (Нови Сад), стрелци: Кнежевић у 16. и Зељковић у 23. минуту. Жути картони: Шавија (Младост), Секулић, Павловић (Јадран).

МЛАДОСТ: Пајфер, Хубик 7,5, Јаковљевић 7,5, Вујовић 7,5, Вејновић 7 (Митровић), Ерак 7,5 (Шкавић), Јелић 7, Кнежевић 8, Шавија 7,5, Зељковић 8, Самарџић 8.

ЈАДРАН: Јовишић 7,5, Секулић 6, Јеловић 6,5, Милинковић 6, Булат 6 (Павловић 6,5), Видовић 7 (Симеуновић), Продановић 6 (Шестовић), Писар 5,5 (Георгиев 6), Љубинковић 5,5 (Кривокућа 6), Живановић 6, Балешевић 6.

За седам минута  у интервалу од 16. до 23. минута фудбалери Младости написали су победнички сценарио, а да на голу гостију из Голубинаца није било горостасног Лазара Јовишића, победа домаћина била би убедљивија.

М. М.

Први мај - Слога (Т) 2:2 (1:1)

РУМА: Стадион Први мај, гледалаца 150, судија: В. Радић (Ириг), стрелци: Бошњак у 16. и Максимовић у 94. за Први мај, а Пастор у 42. и Вјештица у 84. минуту за Слогу. Жути картони: Бајић (Први мај), Бисерчић,Мијаиловић, Зечак (Слога).

ПРВИ МАЈ: Племић 6,5, А. Марковић 7, Петровић 7, Цекић 7, Мијаиловић 6,5 (У. Макровић), Ђорђиевски 6,5 (Плавшић), Бајић 7, Јовановић 6 (Максимовић 7), Бошњак 7,5, Бабић 6,5 (Јуришић), Сремчевић 7.

СЛОГА: Недељковић 6,5, Ђокић 7, Пастор 7, Томић 6,5, Крајиновић 7, Мијаиловић 7, Рађеновић 7 (Гогић), Вјештица 7, Чеха 6,5 (Зачек 7),

Шест минута пре краја Страхиња Вјештица уз помоћ стативе, ударцем левицом донео је вођство гостима, међутим , у четвретом  минуту надокнаде Матија Максимовић је сналажљивом реакцијом донео бод. домаћинима.

Срем - Шумар 0:0

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 200, судија: Спасојевић (Нови Сад). Жути картони: Љубојевић, Комазец (Срем), Н. Мандић, М. Мандић (Шумар).

СРЕМ: Кнежевић, Средојевић, Ребић, Савиновић, Вујасиновић, Цветковић (Бежановић), Матић (Новић), Богдан, Рогановић (Љубојевић), Доневски (Девић), Ранчић (Комазец).

ШУМАР: С.  Младеновић, Симић (Стојадиновић), Колодруп (Дамјановић), Н.  Мандић (Милићевић), Маловић, Јанковић, Јовичић, М.  Мандић, Млађеновић, Челар , Пантелић (Михајловић, Петковић).

У комшијском дербију није било победника. Играло се чврсто углавном на средини терена.

Б. Р.

Раднички (Ш) - Хајдук (Б) 0:4(0:1)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија: Гргуревић (Петроварадин), стрелци: Бурсаћ у 15. и Прица у 50. 60. и 69. минуту. Жути картони: Стевановић, Аперлић (Раднички), Пиплица, Грубјешић (Хајдук).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Утвић, Стевановић, Аперлић, Недимић, Рукавина, Пешка, Ђуричић (Лакић), М. Субић, Максимовић, Драгановић (Васић).

ХАЈДУК: Јешић, М. Гавриловић, Новаковић, Милошевић, Бановић, Бурсаћ, Смиљанић (Новаковић), Пиплица, Грубјешић (Шехурић),  Учур, Гавриловић (Милојевић), Мутић (Шехурић)

Шиђани никако да ухвате ритам и у 3. колу доживели су пораз против Бешчана, а истакао се Петар Пиплица који је постигао хет-трик.

М. Ћ.

Раднички (НП) - Доњи Срем 1:1 (0:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 300, судија: Митровић (Рума), стрелци: Шормаз у 84. за Раднички, Р. Трифуновић у 49. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Цвјетиновић (Раднички), Јуришић (Доњи Срем).

РАДНИЧКИ: Мијоковић, Стојановић (Дујић), Милаковић, Шормаз, Лукић (Кнежевић), Цвјетиновић (Д. Живковић), Цветковић, Јојевић (М. Живковић), Коштић, Кубуровић, Бјелобрк.

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Крнета (Хелејзен), Вукмановић(Љубољевић), Јуришић, В. Трифуновић, Свирчевић (Р. Трифуновић), Јешић, Зорић (Суботић), Ђокић,Смиљанић (Лабовић),  Васиљевић.

Тек у финишу сусрета домаћи фудбалери успели су поготком искусног Стефана Шормаза да изједначе резултат у сусрету са гостима из Пећинаца.

Р. Д.

Резултати и табела:

Срем (СМ) - Шумар 0:0, Раднички - Хајдук (Б) 0:4, Раднички (НП) - Доњи Срем 1:1, Младост (БЈ) - Јадран 2:0, Први мај - Слога (Т) 2:2, Шајкаш - Јединство (СП) 1:4, Ветерник - Јединство (Р) 4:1, ТСК - Дунав 2:0.