VOJVOĐANSKA LIGA–JUG Veterničani silni u nastavku

03.09.2024. 12:42 12:44
Izvor: FK Veternik/ Ekipa  Veternika

U prvom delu susreta vodila se ravnopravna bitka, ali u nastavku meča Veterničani su bili bolji i vrlo brzo stekli prednost od dva gola.

Veternik - Jedinstvo (R) 4:1(1:1)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 150, sudija: Tošić (Novi Sad), strelci: Grujić u 40. Balaž u 50. Gojković u 55. i Pečić u 82. za Veternik, a Džarić u 10. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Vuković, Sekulić (Veternik), Petrović, Džarić (Jedinstvo).

VETERNIK: Pavkovljević, Balaš, Gojković,  Pečić (Ušćumlić) , D. Grujić (Ninković), N. Grujić, Vuković(Kisić), Sebastijan (Turalo), Vilotijević, Lepojević (Galić), S. Sekulić.

JEDINSTVO: Marković, Živanov, Andriga, U. Tepić, Pantić, Bobar(Klaić) , Petrović (Pribić), Kapisoda (Zirić), M. Ivan, Ibišić (Radmilović), Džarić (Zirić).

S. J.

TSK - Dunav 2:0 (2:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca 500, sudija: A. Skakavac (Ruma), strelci: Jovanović u 5. i Pupovac u 9. minutu. Žuti kartoni: Jovanović, Paška, Pupavac, Marić, Vujošević, Zeljko, Radonja (TSK), Pavlović, Marković, Mirković (Dunav).

TSK: Agić 7,5, Lazić 7 (Latković), Kosić 8, Radičić 7,5, Ostojić7,5 (Bjelanović), Svitić 7, Paška 7 (Zeljko 7), Jovanović7,5, Marić 8, Pupovac 7,5 (Radonja), Vujošević 7 (Ergarac).

DUNAV: V. Petrović 7, Stojanović 7, Trajković 6 (Mihailović 6,5), Brajković 6,5 (L. Mirković), Nikolić 7, Pavlović 6,5 (Joković), Marković 7, Perović 7, Mačinković 7,5, M. Mirković 6 (Šavija 7), Milenković 7 (M. Petrović).

Temerinci su samo za 10 minuta rešili pitanje pobednika.

M. M.

Šajkaš - Jedinstvo (SP)1:4 (0:1)

KOVILJ: Igralište u Adi, gledalaca 200. Sudija:  Graovac (Ruma), strelci : Alempić u 91. za Šajkaš  a Savković u 39.  i 62., Aleksić u 73. i Stegnjaja 86. minutu za Jedinstvo. Žuti  kartoni: Ivan, Maljurić, Pavkov ( Šajkaš), Pađen, Stepančev ( Jedinstvo). Crveni karton: Maljurić u 57.  ( Šajkaš).

ŠAJKAŠ: Miladinov 6, Ivan 6 ( od 46. Pavkov 6), Kolarov 6, Alempić 7, Zaov 6, Maljurić 6, Kotuljač 6 ( od 67. Marcikić 6), Savić 6 ( od 78. Karas 6), Letić 6, Nikolaš 6 ( od 86. Pušić 6), Moravac 6 ( od 78. Horvat 6).

JEDINSTVO: Rnić 7, Ivetić 8, Gačić 7 ( od 61. Stegnjaja 8), Stepančev 7 ( od 73. Bukurecki 7), Pađen 8, Matović 8, Trapić 7 ( od 61. Aleksić 8), Žakula 8, Mićić 8, ( od 80. Dragojlović 8) , Savković 9 ( od 73. Rankov 8), Krstić 8.

Od samog početka utakmice gosti iz Stare Pazove diktirali su jak tempo i stvarali šanse pred golom Miladinova. Istakao se Savković, prekaljeni igrač prvoligaških terena sa dva gola, a efikasni su bili rezervisti Aleksić i  Stegnjaja. Počasni gol za domaće postigao je Alempić u nadoknadi vremena.

Sl. Simić

Mladost (BJ) - Jadran 2:0 (2:0)

BAČKI JARAK: Stadion Livadica, bez gledalaca, sudija: D. Duvnjak (Novi Sad), strelci: Knežević u 16. i Zeljković u 23. minutu. Žuti kartoni: Šavija (Mladost), Sekulić, Pavlović (Jadran).

MLADOST: Pajfer, Hubik 7,5, Jakovljević 7,5, Vujović 7,5, Vejnović 7 (Mitrović), Erak 7,5 (Škavić), Jelić 7, Knežević 8, Šavija 7,5, Zeljković 8, Samardžić 8.

JADRAN: Jovišić 7,5, Sekulić 6, Jelović 6,5, Milinković 6, Bulat 6 (Pavlović 6,5), Vidović 7 (Simeunović), Prodanović 6 (Šestović), Pisar 5,5 (Georgiev 6), Ljubinković 5,5 (Krivokuća 6), Živanović 6, Balešević 6.

Za sedam minuta  u intervalu od 16. do 23. minuta fudbaleri Mladosti napisali su pobednički scenario, a da na golu gostiju iz Golubinaca nije bilo gorostasnog Lazara Jovišića, pobeda domaćina bila bi ubedljivija.

M. M.

Prvi maj - Sloga (T) 2:2 (1:1)

RUMA: Stadion Prvi maj, gledalaca 150, sudija: V. Radić (Irig), strelci: Bošnjak u 16. i Maksimović u 94. za Prvi maj, a Pastor u 42. i Vještica u 84. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Bajić (Prvi maj), Biserčić,Mijailović, Zečak (Sloga).

PRVI MAJ: Plemić 6,5, A. Marković 7, Petrović 7, Cekić 7, Mijailović 6,5 (U. Makrović), Đorđievski 6,5 (Plavšić), Bajić 7, Jovanović 6 (Maksimović 7), Bošnjak 7,5, Babić 6,5 (Jurišić), Sremčević 7.

SLOGA: Nedeljković 6,5, Đokić 7, Pastor 7, Tomić 6,5, Krajinović 7, Mijailović 7, Rađenović 7 (Gogić), Vještica 7, Čeha 6,5 (Začek 7),

Šest minuta pre kraja Strahinja Vještica uz pomoć stative, udarcem levicom doneo je vođstvo gostima, međutim , u četvretom  minutu nadoknade Matija Maksimović je snalažljivom reakcijom doneo bod. domaćinima.

Srem - Šumar 0:0

SREMSKI MIHALJEVCI: Igralište Srema, gledalaca 200, sudija: Spasojević (Novi Sad). Žuti kartoni: Ljubojević, Komazec (Srem), N. Mandić, M. Mandić (Šumar).

SREM: Knežević, Sredojević, Rebić, Savinović, Vujasinović, Cvetković (Bežanović), Matić (Nović), Bogdan, Roganović (Ljubojević), Donevski (Dević), Rančić (Komazec).

ŠUMAR: S.  Mladenović, Simić (Stojadinović), Kolodrup (Damjanović), N.  Mandić (Milićević), Malović, Janković, Jovičić, M.  Mandić, Mlađenović, Čelar , Pantelić (Mihajlović, Petković).

U komšijskom derbiju nije bilo pobednika. Igralo se čvrsto uglavnom na sredini terena.

B. R.

Radnički (Š) - Hajduk (B) 0:4(0:1)

ŠID: Igralište Radničkog, gledalaca 100, sudija: Grgurević (Petrovaradin), strelci: Bursać u 15. i Prica u 50. 60. i 69. minutu. Žuti kartoni: Stevanović, Aperlić (Radnički), Piplica, Grubješić (Hajduk).

RADNIČKI: Novaković, Utvić, Stevanović, Aperlić, Nedimić, Rukavina, Peška, Đuričić (Lakić), M. Subić, Maksimović, Draganović (Vasić).

HAJDUK: Ješić, M. Gavrilović, Novaković, Milošević, Banović, Bursać, Smiljanić (Novaković), Piplica, Grubješić (Šehurić),  Učur, Gavrilović (Milojević), Mutić (Šehurić)

Šiđani nikako da uhvate ritam i u 3. kolu doživeli su poraz protiv Beščana, a istakao se Petar Piplica koji je postigao het-trik.

M. Ć.

Radnički (NP) - Donji Srem 1:1 (0:0)

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, gledalaca 300, sudija: Mitrović (Ruma), strelci: Šormaz u 84. za Radnički, R. Trifunović u 49. minutu za Donji Srem. Žuti kartoni: Cvjetinović (Radnički), Jurišić (Donji Srem).

RADNIČKI: Mijoković, Stojanović (Dujić), Milaković, Šormaz, Lukić (Knežević), Cvjetinović (D. Živković), Cvetković, Jojević (M. Živković), Koštić, Kuburović, Bjelobrk.

DONJI SREM: Ristić, Krneta (Helejzen), Vukmanović(Ljuboljević), Jurišić, V. Trifunović, Svirčević (R. Trifunović), Ješić, Zorić (Subotić), Đokić,Smiljanić (Labović),  Vasiljević.

Tek u finišu susreta domaći fudbaleri uspeli su pogotkom iskusnog Stefana Šormaza da izjednače rezultat u susretu sa gostima iz Pećinaca.

R. D.

Rezultati i tabela:

Srem (SM) - Šumar 0:0, Radnički - Hajduk (B) 0:4, Radnički (NP) - Donji Srem 1:1, Mladost (BJ) - Jadran 2:0, Prvi maj - Sloga (T) 2:2, Šajkaš - Jedinstvo (SP) 1:4, Veternik - Jedinstvo (R) 4:1, TSK - Dunav 2:0.