Vojvođanska liga - jug: Važna pobeda tima iz Kaća

29.05.2018. 13:32 13:34

Šestim uzastopnim porazom, Temerinci su nastavili seriju slabih prolećnih rezultata, dok su gosti uhvatili slamku u borbi za opstanak, zahvaljujući het-triku Nenada Lalića (18).

Sloga (T) – Jugović 2:3 (0:2)

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 120, sudija: Dimitrijević (Novi Sad), strelci: Novaković u 78. i Nikola Tomić u 89. za Slogu, Lalić u 8, 17. i 83. minutu za Jugović.

SLOGA (T): Stanivuk 6 (Gogić 6), Babić 6 (Zelić - ), Lovrić 6, Nemanja Tomić 6, Radaković 6, Bajić 6, Mijailović 7, Nikola Tomić 7, Rajčević 6, L. Tomić 6, Pastor 6 (Novaković 7).

JUGOVIĆ: Martinović 7, Sukara 6 (Piljak - ), Dubroja 7, Grozdić 7, Čičak 7, Đekić 6, Ostojić 6, Ris 6, Nikolić 7 (Pejaković 6), Đaković 7, Lalić 8.

Mladi ofanzivac Kaćana, u 8. minutu, elegantno je prebacio loptu preko linije, posle akcije Petra Čička i Nenada Nikolića, a ubrzo je udvostručio kapital, pošto je izdržao duel sa štoperom Nikolom Radakovićem i izašao ispred golmana Radeta Stanivuka. Dva puta je Nikola Tomić oprobao udarac sa distance, ali je nišanio preko gola, dok je pokušaj Roberta Pastora osujetio dobro postavljeni Miloš Martinović.

Jedan od najmlađih na terenu, Predrag Novaković, prihvatio je loptu na ivici kaznenog prostora i milimetarski precizno je prosledio u donji ugao – 1:2. Prethodno ga je u vatru ubacio Vaso Zelić. Pet minuta kasnije, Sreten Đaković je prošao po desnoj strani i na drugoj stativi pronašao junaka meča Nenada Lalića, kome je preostalo upiše treću recku u golgeterski saldo. Kada se očekivao kraj, Aleksa Mijailović je poslao dijagonalu, a Nikola Tomić je bio spretniji od golmana gostiju i ugurao loptu u mrežu.

M. Menićanin

Borac (NS) - Borac (Š) 2:1 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Borca, gledalaca 150, sudija: Nikolić (Lovćenac), strelci: Krajinović u 19. Đilas u 79. za Borac (NS), Suvajyić u 89. minutu Borac (Š). Žuti kartoni: Paprić (Borac NS), Popin, Grbić (Borac Š).

BORAC: (NS): Zakarija 7, Knežević 8, Maletić 7, Tomić 7 (Ćuk 7), Paprić 8, Vujović 8, Subašić 7, Samaryija 7, Krajinović 7 (Stojanović 7), Bičkeji 8,. Bogavac 7 (Đilas 8).

BORAC (Š): Subašić 7, Jašić 7, Makivić 7, Suvajyić 8, Skoko 7, Knežević 7, Mijić 7, Božić 7, Milovac 8, Grgić 8, Popin 7.

Mladi sastav domaćih sa čak pet bonusa na startu i šest na klupi prevazišao je svoje trenutne mogućnosti i uspeo da savlada odličnu ekipu iz Šajkaša i dođe do vrednih bodova u borbi za opstanak. Raspoloženi Marko Bičkeji idealno je asistirao Krajinoviću i Subašić je bio savladan za vođstvo. Pokušavali su domaći da povećaju prednost, a gosti da dođu do poravnanja rezultata. Najbliži novom golu bio je Bičkeji, ali je njegov udarac sa 30 metara samo uzdrmao prečku. Na asistenciju najboljeg aktera Bikejija Đilas je povećao vođstvo a minut pre kraja Suvajyić je samo golom ublažio poraz.

M. Popović

Sloga (E) - Indeks 3:0 (2:0)

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 150, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica).Strelci: Grković u 3. i 71. (iz penala) i Kovačević u 25. minutu (iz penala). Žuti karton: Kovačević (Indeks).

SLOGA: Ilić 7, Đurkić 7 (Matić), Vuković 7, Džibrić 7, Bojanić 7, Grković 8, Cvijić 7 (Simeunović), Považan 6 (Šarić), Kovačević 7, Mikić 7, Doknić 7.

INDEKS: Oparnica 7, Kovačević 7, Mrđenović 6, Đekić 6, Senderak 6, Spasojević 6, Božić 6, Pokrajac 6 (Stanković 6), Banjac 6 (Varga), Knežević 6, Stojanović 6 (Zlatković).

U Erdeviku, viđen je dinamičan i borben fudbal. Erdevičani su agresivnom i presing igrom, došli do rezultata od dva  gola razlike.I da se nisu ispromašivali zasigurno bi rezultat bio i veći. I u drugom poluvremenu, domaćini, su bili bolji rival. Ali, nisu uspeli, ponovo da realizuju mnogobrojne šanse.

A. Kuzmić

Sremac (V) - LSK 7:2 (4:1)

VOJKA: Stadion Sremca, gledalaca 100, sudija Matić (Novi Sad).Strelci: Belak u 5. i 15, Babić u 30. i 68, Popović u 40, Račić u 52. i Antunov u 72. za Sremac, Đukić u 14.i 65. minutu za LSK. Žuti karton: Antunov (Sremac).

SREMAC: Starčević 7, Kuburović 7, Milojević 7, Draganović 7, Grujin 7, Popović 7, Štetić 7, Babić 7, Antunov 7 (Kovačević 7), Račić 7 (Bosnić 7), Belak 7.

LSK: Vasiljević 6, Bosančić 6, Trubić 6, Radulović 6, Roksa 6 (Dronić), Bojić 6, Đukić 7, Vukotić 6, Morak 6, Oparušić 6 (Vuletić), Stojčić 6 (Đilas).

I pored nekoliko propuštenih šansi Vojčani su brzo poveli preko Belaka. A, posle izjednačenja gostiju na 1:1, Belak je ponovo bio strelac, i domaći, su bili mnogo efikasniji  i bolji u nastavku igre. Babić je samo nastavio seriju od još pet gola. Tako su Vojčani došli do ubedljive pobede.

L. Kovačević

Kupinovo - Hajduk (Č) 2:1 (0:1)

KUPINOVO: Igralište Kupinova, gledalaca 50, sudija Pjevac (Temerin).Strelci: Jerković u 74. (iz penala) i 80. za Kupinovo, a Simić u 19. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Nedeljković, Rašković (Kupinovo), Dokić, Bubonja (Hajduk).

KUPINOVO: Sayak 7, Ristivojević 7 (Đuričić), Nedeljković 7, Najdanović 7 (Lekić 7), Jerković 8, Jurišić 7, Rašković 7, Drača 7, Vujčić 8 (Živanović 6), Oljača 7, Matić 7.

HAJDUK: LJ. Šarić 7, Stjepanović 7, Papović 6, Bubonja 7, Dokić 7, Bajat 7, Simić 7, Jović – (Marić 6), Jovanović 6, Kobiljski 7, Markov 6 (M. Šarić).

Gosti, su pokazali da znaju da igraju fudbal, i u prvih 45.minuta, imali su gosti nekoliko lepih prilika da povedu. Ali, u nastavku, domaćini, su krenuli mnogo agresivnije. I plod takve igre je prvo izjednačenje sa penala.

Vujčić je zaustavljen nedozvoljenim startom, kada je bio u prilici da postigne gol. Jerković je bio prvo strelac s penala, a potom i  iz igre. Iskoristio je centaršut Raškovića i sa pet metara je matirao Šarića.

N. Radanović

Jedinstvo (SP) - Podunavac 1:4 (0:1)

STARA PAZOVA: Stadio  Jedinstvo, gledalaca 150, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica).Strelci: Vuković u 68. za Jedinstvo, a Vukmirović u 28, 66. i 87. i Punišić u 78. minutu za Podunavac. Žuti kartoni: Bojbaša, Jelović, Rebić, Vuković (Jedinstvo), Paklar, Punišić (Podunavac).

JEDINSTVO: Todorović 6, Milnković 7, Bojbaša 6, Rebić 7, Jelović 7 (Atanacković), Matović 7, Milenković 7, Vuković 7, Cvejić 7 (Vasiljević), Denić 7 (Ivković 7), Stojaković 6.

PODUNAVAC: Ćirović 7, Vasiljević 7, Vujasinović 7, Punišić 8, B. Radaković 7, Vukmirović 9,  Balešević 7 (M.Radaković), Milanović 7 (P. Radaković 7), Travica 7, Mandić 7, Paklar 7.

I u poslednjoj utakmici pred svojom publikom domaćini su doživeli još jednu blamažu. Doduše igrali su u kombinovanom sastavu. A, gost iz komšiluka je od prvog minuta, pokazao šta hoće.

M. Bzovski

Hajduk (B) - Slavija 4:2 (1:0)

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 250, sudija Stanojčev (Irig). Strelci: S. Gavrilović u 4. i 58, Curaković u 48.(iz penala) i Subotin u 80. za Hajduk, Markov u 61.i Jašović u 90. minutu za Slaviju.

HAJDUK: Šovljanski 9, Subotin 9, Petrović 8 (Orošić), Ž. Mitrović 8, M. Mitrović 8 (Nikolić), Mutić 8, M. Gavrilović 8 (Zvekan), Živanović 7, Mačak 8, Curaković 9, S. Gavrilović 8.

SLAVIJA: Glišić 6, Stojanović 7, Markov 7, Čičić 6, Ris 7, Galić 6, Ušćumlić 6 (Božić), Jašović 7, Bubnjević 6, Asani 6 (Gvozdenović), Radovanović 6 (Petrović).

Slavko Gavrilović je postigao vodeći gol za Beščane posle solo akcije.Krenuo je ka golu gostiju i lako izblizine matirao Glišića.Čim je počelo drugo poluvreme penal za domaćine iskoristio je  Curaković.

Predhodno je Ž. Mitrović pokošen sa leđa. I Subotin je postigao efektan gol iz slobodnog udarca s 20 metara. Golman Glišić je loptu ispratio, u mrežu, samo pogledom.

M. Batalo

NOVI SAD: Kabel - Hajduk (D) 2:1, BEŠKA: Hajduk  - Slavija 4:2, STARA PAZOVA: Jedinstvo - Podunavac 1:4, KUPINOVO: Kupinovo - Hajduk (Č) 2:1, TEMERIN: Sloga - Jugović 2:3, VOJKA: Sremac - LSK 7:2, NOVI SAD: Borac - Borac (Š) 2:0, ERDEVIK: Sloga - Indeks 3:0.