108.1722

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Славље Бановчана, туга Ковиљчана

13.06.2023. 10:57 11:02

Дунав (СБ) - Шајкаш 3:2 (2:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 200, судија Марковић (Панчево). Стрелци: Ивановић у 6. и 20. и Милетић у 50. за Дунав, Моравац у 53. и Загорчић у 61. минуту за Шајкаш. Жути картони: Петровић, Дубајић, Марковић, Зорић, Ивановић, Павловић, Зоговић (Дунав), Алемпић, Петровић, Карас, Малешевић, Боровица, С. Веселиновић, Л. Веселиновић (Шајкаш). Црвени картон: Карас (Шајкаш).

ДУНАВ: Петровић 7, Николић 7 (Мирковић), Ивановић 7, Цекић 7, Дубајић 7, Марковић 7 (Зоговић 7), Стокић 7, Омега 7 (Стојаковић 7), Зорић 7 (Милановић), Милетић 7, Павловић 7.

ШАЈКАШ: Ранђеловић 7, Гојков 7, Петровић 7, Алемпић 7, Учур 7 (Загорчић 7), Карас 7, Малешевић 7 (Савић), Боровица 7, С. Веселиновић 7, Моравац 7, Л. Веселиновић 7 (Радивојевић).

Прекиди су Ковиљчане коштали опстанка у лиги.  У 7. минуту Павловић је центрирао, гађао је Цекић главом, Ранђеловић само одбио лопту да би је Ивановић сместио у празну мрежу.  И други погодак Бановчани су постигли из корнера. Павловић је центрирао, а капитен Дунава се поново уписао у стрелце, са петерца, неометан. Лазар Веселиновић био је једина претња домаћима у првом делу, после препознатљивог дриблинга и продора по десној страни шутирао је у доњи леви угао, Петровић је био на месту, а сервирао је и Моравцу неколико минута пред одмор, међутим Дубајић је правовремено реаговао.

Само што је почело друго полувреме, Учур је, у намери, да пребаци тежиште игре на противничку половину погодио Мирковића, Вања Марковић је прихватио лопту и асистирао, док је тачку ставио Милутин Милетић.  Само три минута касније Ранко Моравац је са двадесетак метара погодио супротне рашље. Тренер гостију Церовић бацио је све карте у напад и у 61. минуту резервиста Загорчић унео је неизвесност у меч смањио је резултат. потом су гости тражили пенал,  али судија се није оглашавао. У надокнади, Милановић је изашао испред Ранђеловића који је скратио угао и спречио нови погодак На крају славље Бановчана, а туга у редовима Ковиљчана.

С. Р.

Хајдук (Д) - Слога (Т) 3:2 (2:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 250, судија Самац (Футог). Стрелци: Галић у 8. и Ерак у 14. и 59. за Хајдук, Крајновић у 68. и Буквић у 87. минуту за Слогу.Жути картон: Марић (Слога).

ХАЈДУК: Трнић 7, Шимун 7, Халиловић 7, Симић 7, Николић 7 (Савић), Крмар 7, Мисојчић 7, Игњић 7, Галић 8 (Михајловић), Ерак 8 (Савићевић), Павловић 6.

СЛОГА: Војводић 7, Марић 7, Томић 7, Крајновић 8, Ђ. Пролић 7, Марјановић 7, Пастор 7, Јаковљевић 7, Ковачевић 7 (Васиљевић), Буквић 8, Јованов 7.

Док су домаћини имали снаге, били су много бољи ривал. Друго полувреме било је у знаку гостију.

И. Трнић

Раднички (НП) - Ветерник 3:0 (1:0)

НОВА ПАЗОВА: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија Мушицки (Рума). Стрелци: Балетић у 21, Паповић у 64. и Баришић у 76. минуту.

РАДНИЧКИ: Јајић 7, Миљевић 7, Унгар 7, Балетић 8, Паповић 7, Цвјетиновић 7, Бртка 7 (Симић), Балешевић 7, Зоговић 7 (Јојевић), Кркобабић 7 (Видаковић 7), Ивановић 7 (Баришић 7).

ВЕТЕРНИК: Гвозден 6, Кисић 6, Н. Илић 7, Швоња 7, Вукотић 6, Лаловић 6, Бањац 7, Грујић 6, Миловановић 6, Лепојевић 6, С. Илић 6.

Од првог минута игре играчи Радничког су нападали. Али, прву шансу нису искористили. Ивановић није искористио смушеност у гостујућој одбрани.Зато је Балетић искористио контру за вођство.У наставку ипак прву своју шансу Новопазовчани су претворили у погодак. Паповић је био бржи од ће гостујуће одбране за вођство свог тима од 2:0. До краја утакмице домаћини су играли рутински и чекали су стрпљиво да гостујућа одбрана поново погреши.И то је успело још Баришићу.

М. Г. - Б. Р.

Јединство (Р) - Раднички (Ш) 3:0 (1:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 200, судија Ђурић (Инђија). Стрелци: Петровић у 3, Тркуља у 50. и Пантић у 56. минуту. Жути картон: Радисављевић (Раднички).

ЈЕДИНСТВО: Марковић 7, Зекић 7, Шавија 7, Рондовић 7, Тркуља 7, Пантић 7, Samaryić 7, Петровић 7, Јовишић 7, Трпчевић 7, Странић 7.

РАДНИЧКИ: Новаковић 7, Радисављевић 7, Боројевић 7, Дрча 7, Стојшић 7, Сороћко 7, Влаисављевић 7, Сарић 7, С. Субић 7, Ђачанин 7, Пурић 7.

Да су домаћи стрелци били мало прецизнији коначан резултат је могао бити још убедљивији. Иначе, играо се борбен и квалитетан фудбал. Посебно су се истицали домаћи играчи.

Н. Ј. - Б. Р.

Слобода - Слога (Е) 9:1 (4:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 200, судија Вукмановић (Нови Сад). Стрелци: Пилиповић у 1. и 73, Перовић у 27. и 55, Милојевић у 37, Милинковић у 42, Вукотић у 69. и Јосимов у 75. и 89. за Слободу, а Ћирић у 9. минуту за Слогу.

СЛОБОДА: Јагодић 8, Чолић 8, Кубуровић 8, Јосимов 9, Степановић 8, Милојевић 8, Милинковић 8, Пилиповић 8 (Петровић 7), Ђуричић 8 (вукотић 8), Стојановић 8, Перовић 9.

СЛОГА: Веселиновић 5, Белић 5, Томац 5 (Ђуркић 5), Мршић 5, Живковић 5, Ћирић 6, Зељковић 5, Ђорђевски 5, Требовац 5, Вуковић 5, Угљешић 5.

На опште изненађење, гости из Ердевика, доживели су праву катастрофу. Играчи Слободе су одиграли најбољу и најефикаснију утакмицу у првенстрву.

М. И.

Словен - Доњи Срем 3:1 (1:1)

РУМА: Игралиште Словена, гледалаца 150, судија Кампић (Нови Сад). Стрелци: Дујић у 23, Јандрић у 76. и Живковић у 90. за Словен, а Кокир у 45. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Видић, Вујасиновић (Доњи Срем).Црвени картон: Вукмановић (Доњи Срем).

СЛОВЕН: Шегавац 7, Маловић 7, Савиновић 7, Јандрић 7 (Марин), Пузић 7 (Вуковић), Б. Илић 7, Живковић 7, Батало 7 (Добријевић 7), Савић 7, Дујић 7 (Вукмановић), Стевановић 7.

ДОЊИ СРЕМ: Н. Девић 6, Кокир 7, Јуришић 7, Шавија 6 (Конестабо 7), Калајџић 7, Јешић 7, Крнета 7 (Перишић), В. Љубојевић 7 (Л. Дедвић), Вукмановић 6, Видић 6, Хајлазен 7.

Румљани су у првом полувремену били бољи ривал, али нису успели да реализују неке своје шансе. У наставку боља игра домаћина, довољна за тријумф, који није значио много.Само освајање другог места.