VOJVOĐANSKA LIGA JUG Slavlje Banovčana, tuga Koviljčana

13.06.2023. 10:57 11:02

Dunav (SB) - Šajkaš 3:2 (2:0)

STARI BANOVCI: Igralište Dunava, gledalaca 200, sudija Marković (Pančevo). Strelci: Ivanović u 6. i 20. i Miletić u 50. za Dunav, Moravac u 53. i Zagorčić u 61. minutu za Šajkaš. Žuti kartoni: Petrović, Dubajić, Marković, Zorić, Ivanović, Pavlović, Zogović (Dunav), Alempić, Petrović, Karas, Malešević, Borovica, S. Veselinović, L. Veselinović (Šajkaš). Crveni karton: Karas (Šajkaš).

DUNAV: Petrović 7, Nikolić 7 (Mirković), Ivanović 7, Cekić 7, Dubajić 7, Marković 7 (Zogović 7), Stokić 7, Omega 7 (Stojaković 7), Zorić 7 (Milanović), Miletić 7, Pavlović 7.

ŠAJKAŠ: Ranđelović 7, Gojkov 7, Petrović 7, Alempić 7, Učur 7 (Zagorčić 7), Karas 7, Malešević 7 (Savić), Borovica 7, S. Veselinović 7, Moravac 7, L. Veselinović 7 (Radivojević).

Prekidi su Koviljčane koštali opstanka u ligi.  U 7. minutu Pavlović je centrirao, gađao je Cekić glavom, Ranđelović samo odbio loptu da bi je Ivanović smestio u praznu mrežu.  I drugi pogodak Banovčani su postigli iz kornera. Pavlović je centrirao, a kapiten Dunava se ponovo upisao u strelce, sa peterca, neometan. Lazar Veselinović bio je jedina pretnja domaćima u prvom delu, posle prepoznatljivog driblinga i prodora po desnoj strani šutirao je u donji levi ugao, Petrović je bio na mestu, a servirao je i Moravcu nekoliko minuta pred odmor, međutim Dubajić je pravovremeno reagovao.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Učur je, u nameri, da prebaci težište igre na protivničku polovinu pogodio Mirkovića, Vanja Marković je prihvatio loptu i asistirao, dok je tačku stavio Milutin Miletić.  Samo tri minuta kasnije Ranko Moravac je sa dvadesetak metara pogodio suprotne rašlje. Trener gostiju Cerović bacio je sve karte u napad i u 61. minutu rezervista Zagorčić uneo je neizvesnost u meč smanjio je rezultat. potom su gosti tražili penal,  ali sudija se nije oglašavao. U nadoknadi, Milanović je izašao ispred Ranđelovića koji je skratio ugao i sprečio novi pogodak Na kraju slavlje Banovčana, a tuga u redovima Koviljčana.

S. R.

Hajduk (D) - Sloga (T) 3:2 (2:0)

DIVOŠ: Igralište Hajduka, gledalaca 250, sudija Samac (Futog). Strelci: Galić u 8. i Erak u 14. i 59. za Hajduk, Krajnović u 68. i Bukvić u 87. minutu za Slogu.Žuti karton: Marić (Sloga).

HAJDUK: Trnić 7, Šimun 7, Halilović 7, Simić 7, Nikolić 7 (Savić), Krmar 7, Misojčić 7, Ignjić 7, Galić 8 (Mihajlović), Erak 8 (Savićević), Pavlović 6.

SLOGA: Vojvodić 7, Marić 7, Tomić 7, Krajnović 8, Đ. Prolić 7, Marjanović 7, Pastor 7, Jakovljević 7, Kovačević 7 (Vasiljević), Bukvić 8, Jovanov 7.

Dok su domaćini imali snage, bili su mnogo bolji rival. Drugo poluvreme bilo je u znaku gostiju.

I. Trnić

Radnički (NP) - Veternik 3:0 (1:0)

NOVA PAZOVA: Stadion Radničkog, gledalaca 250, sudija Mušicki (Ruma). Strelci: Baletić u 21, Papović u 64. i Barišić u 76. minutu.

RADNIČKI: Jajić 7, Miljević 7, Ungar 7, Baletić 8, Papović 7, Cvjetinović 7, Brtka 7 (Simić), Balešević 7, Zogović 7 (Jojević), Krkobabić 7 (Vidaković 7), Ivanović 7 (Barišić 7).

VETERNIK: Gvozden 6, Kisić 6, N. Ilić 7, Švonja 7, Vukotić 6, Lalović 6, Banjac 7, Grujić 6, Milovanović 6, Lepojević 6, S. Ilić 6.

Od prvog minuta igre igrači Radničkog su napadali. Ali, prvu šansu nisu iskoristili. Ivanović nije iskoristio smušenost u gostujućoj odbrani.Zato je Baletić iskoristio kontru za vođstvo.U nastavku ipak prvu svoju šansu Novopazovčani su pretvorili u pogodak. Papović je bio brži od će gostujuće odbrane za vođstvo svog tima od 2:0. Do kraja utakmice domaćini su igrali rutinski i čekali su strpljivo da gostujuća odbrana ponovo pogreši.I to je uspelo još Barišiću.

M. G. - B. R.

Jedinstvo (R) - Radnički (Š) 3:0 (1:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 200, sudija Đurić (Inđija). Strelci: Petrović u 3, Trkulja u 50. i Pantić u 56. minutu. Žuti karton: Radisavljević (Radnički).

JEDINSTVO: Marković 7, Zekić 7, Šavija 7, Rondović 7, Trkulja 7, Pantić 7, Samaryić 7, Petrović 7, Jovišić 7, Trpčević 7, Stranić 7.

RADNIČKI: Novaković 7, Radisavljević 7, Borojević 7, Drča 7, Stojšić 7, Soroćko 7, Vlaisavljević 7, Sarić 7, S. Subić 7, Đačanin 7, Purić 7.

Da su domaći strelci bili malo precizniji konačan rezultat je mogao biti još ubedljiviji. Inače, igrao se borben i kvalitetan fudbal. Posebno su se isticali domaći igrači.

N. J. - B. R.

Sloboda - Sloga (E) 9:1 (4:1)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, gledalaca 200, sudija Vukmanović (Novi Sad). Strelci: Pilipović u 1. i 73, Perović u 27. i 55, Milojević u 37, Milinković u 42, Vukotić u 69. i Josimov u 75. i 89. za Slobodu, a Ćirić u 9. minutu za Slogu.

SLOBODA: Jagodić 8, Čolić 8, Kuburović 8, Josimov 9, Stepanović 8, Milojević 8, Milinković 8, Pilipović 8 (Petrović 7), Đuričić 8 (vukotić 8), Stojanović 8, Perović 9.

SLOGA: Veselinović 5, Belić 5, Tomac 5 (Đurkić 5), Mršić 5, Živković 5, Ćirić 6, Zeljković 5, Đorđevski 5, Trebovac 5, Vuković 5, Uglješić 5.

Na opšte iznenađenje, gosti iz Erdevika, doživeli su pravu katastrofu. Igrači Slobode su odigrali najbolju i najefikasniju utakmicu u prvenstrvu.

M. I.

Sloven - Donji Srem 3:1 (1:1)

RUMA: Igralište Slovena, gledalaca 150, sudija Kampić (Novi Sad). Strelci: Dujić u 23, Jandrić u 76. i Živković u 90. za Sloven, a Kokir u 45. minutu za Donji Srem. Žuti kartoni: Vidić, Vujasinović (Donji Srem).Crveni karton: Vukmanović (Donji Srem).

SLOVEN: Šegavac 7, Malović 7, Savinović 7, Jandrić 7 (Marin), Puzić 7 (Vuković), B. Ilić 7, Živković 7, Batalo 7 (Dobrijević 7), Savić 7, Dujić 7 (Vukmanović), Stevanović 7.

DONJI SREM: N. Dević 6, Kokir 7, Jurišić 7, Šavija 6 (Konestabo 7), Kalajdžić 7, Ješić 7, Krneta 7 (Perišić), V. Ljubojević 7 (L. Dedvić), Vukmanović 6, Vidić 6, Hajlazen 7.

Rumljani su u prvom poluvremenu bili bolji rival, ali nisu uspeli da realizuju neke svoje šanse. U nastavku bolja igra domaćina, dovoljna za trijumf, koji nije značio mnogo.Samo osvajanje drugog mesta.