105.2585

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Салајчани два пута водили

16.04.2024. 13:15 13:17
Извор: НС Уживо/ Дуел Стајића (Славија) и Кудрића (Хајдук)

Салајчани су два путаводили  против лидера из Дивоша, у најбољој партији пролећа, али је на крају освојили  само бод.

Славија (НС) – Хајдук (Д) 2:2 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца: 300. Судија: Кресић (Тител), стрелци: Китић у 28. и Ћеха у 51. за Славију, Золнајић (из пенала) у 45. и  Требовац у 60. за Хајдук. Жути картони: Китић, Тришић, Батинић, Миловац (Славија), Золнајић, Мандић (Хајдук). Црвени картони: Миловац (Славија) у 78. и Џибрић (Хајдук) у 68. минуту. С

СЛАВИЈА: Завиш 7, Лазаревић 8, Гајић 7, Стајић 7,5, Батинић 6,5, Ерор 6,5, Ћеха 7,5 (од 56. Ђорђиевски 7), Тришић 7 (од 61. Ђаковић – (од 72. Кљајић -)), Китић 7,5 (од 61. Ферати -), Бановић 7, Миловац 6,5.

ХАЈДУК (Д): Д. Петровић 6, Џибрић 6, Радаковић 6,5 (од 46. Требовац 7,5), Јелић 6,5, Јевић 7, Мандић 7, Цвијић 7,5, Нађ 7, Кудрић 6,5 (од 65. Веселиновић -), Золнајић 7,5, В. Петровић 6,5 (од 46. Херцег 6,5).

Одбитак од Драгослава Петровића након слободњака Марка Миловца, у мрежу преусмерио је Бојан Китић. Изједначење је уследило у надокнади, а prеthodio му је сумњив једанаестерац, из ког је Золнајић матирао Завиша. Само што је почело друго полувремене, Тришић је извео корнер, а статична одбрана гостију дозволила је да се бонус Ћеха ушета испред Петровића и угура лопту у гол. Минус је поништио Томислав Требовац, прецизним ударцем са ивице шеснаестерца.

Ц. Р.

Цемент - Ветерник 1:1 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 150, судија: Петровић (Шид), стрелци: Стевановић у 5. за Цемент, Пешић у 48. минуту за Ветерник. Жути картони: В. Сапунџић, Старчевић, Вуколић (Цемент), Чворо, Умићевић, Вилотијевић, Пешић (Ветерник).

ЦЕМЕНТ: Миладинов 7, Јеремић7, Микић 6,5 (Кошћан 7), Боровница 7 (Кукурузовић), Стевановић 7,5 (Старчевић 7), Н. Сапунџић 7,5, Ракић 8, Шаренац 7, Кованушић 7, Вуколић 7, В. Сапунџић 7.

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 7,5, Чворо 7, Швоња 7, Пешић 6,5 (Ђурђевић 7), Кисић 6,5, Чалија 6,5 (Радосавчић 6,5), Вуковић7, Зељковић 7, Вилотијевић 7 (Турајло 6,5), Секулић 7.

Фудбалери Цемента у 5. минуту су дошли до вођства преко младог Стевановића, али су се у финишу првог полувремена попустили што је знала екипа Ветерника да искористи и до самом почетку другог дела дошло је до изједначења преко Пешића. У финишу утакмице Цементаши су појачали темпо, међутим, појачала се одбрана гостију.

Б. Старчевић

Раднички (НП) -  Слога 1:0 (1:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија: Радић (Ириг), стрелац: Цветиновић у 39. минуту. Жути картони: Рогановић, Бошњак, Ергерац

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Рогановић,Ромац,  Живковић Цвјетиновић (Ергерац), Милаковић, Шормаз , Цветковић, Лукић(Дујић), Коштић(Бошњак), Бјелобрк.

СЛОГА: Војводић, Петковић, Пастор, Јаковљевић, Крајновић, Мијаиловић, Рибар (Радонић), Грујић, Папак, Берић (Богавац).

Пазовнчани су после нове промене тренера успели да стигну до прве пролећне победе и да наговесте да ће се борити за опстанак. Једини гол постигао је Цветиновић у 39. минуту после лепе комбинације.

М. К.

Хајдук (Б) – Индекс 2:1 (1:1)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 2000, судија:Гргуровић (Петроварадин),  стрелци: Лежаић у 4. Смиљанић у 76. за Хајдук, а Варга у 3. минуту за Индекс. Жути картони: Милошевић (Хајдук),  Бардун и Денић (Индекс).

ХАЈДУК: Чалић, М. Гавриловић, Милошевић, Ђорђевић, Вујовић, Јокић (Бајић), Митровић, Смиљаниић, Грубјешић (Гајић),  С. Гавриловић (Матић), Лежајић (Шехурић).

ИНДЕКС: Бузаџија, Акик (Акик), Живановић, Д. Рађеновић, Варга, Вукашиновић, Веселиновић, Богојевић, Ф. Рађеновић (Вујић), Радојичић, Грубовић(Денић).

После велике борбе фудбалери Хајдука су успели да савладају екипу Индекса. Гости су повели већ у 3. минуту преко расположеног Варге који је постао један од најбољих играча студената, али домаћи су минут после изједначили. У другом делу Бешћани су стигли преко Бузаџије до победе.

И. Б.

Младост (БЈ) – Раднички (Ш) 2:1 (1:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, гледалаца: 250. Судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Јелић у 22. и 48. за Младост, а Хрубик (аутогол) у 47. за Раднички. Жути картон: Хрубик (Младост).

МЛАДОСТ: Пајфер 7, Ђумић 7, Хрубик 7, Дринић 7 (од 50. Малбаша 7), Антонић 7 (од 78. Павловић – ), Ерак 7,5 (од 89. Текић – ), Митровић 7, М. Кнежевић 7,5, Јелић 8 (од 89. Ковачић – ), А. Кнежевић 7, Зељковић 7.

РАДНИЧКИ: Новаковић 7, Боројевић 6,5, Аперлић 7, Дрча 7, Стојшић 6,5, Мијатовић 7, Шуша 7, Вуковић 7, Ђуричић 6,5, М. Субић 6,5, Рукавина 7.

До шесте пролећне победе, фудбалере Младости, предводио је Братислав Јелић. Високи нападач, ударцем главом, крунисао је центаршут Давида Хрубика, при чему је акција потекла од Луке Антонића. Ненад Шуша је прошао по левој страни, Немања Дрча је све будно испратио, док је Хрубик у жељи да спречи изједначење постигао аутогол. Само што су кренули са центра, Јарачани су поново стекли предност. Александар Ерак је проиграо Дејана Митровића, чији ударац је кратко одбио голман Алекса Новаковић. Натрчао је Братислав Јелић и оправдао епитет првог стрелца домаћина.

М. М.

Слобода – Дунав 1:0 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 200, судија: Скакавац (Рума), стрелац: Вујасин у 71. минуту. Жути картони: Кубуровић, Ђуричић,Вујасин (Слобода), Р. Николић, Петровић, Ђорђевић, Митровић, Стокић, Милнкоић (на клупи) (Дунав(Црвебни карони: Миленковић и Зоговић )оба на клупи) (Длобода).

СЛОБОДА: Јагодић, Чолић, Кубуровић, Јосимов, М. Јанковић, Милојевић(Новаковић), Кокир (Бубало), Жиковић(Пилиповић),, Ђуричић, Барић (Милинковић), Л. Јанковић (Вујасин).

ДУНАВ: В. Петровић, М. Николић, Р. Николић(Петрович), Марковић(Јовковић), Н. Перовић, Мачинковић, Ђорђевић, Зоговић (Рађеновић), Мирковић (Карић), Михајловић (Стокић).

У доброј уткамици славили су фудбалери Слободе.

С. Р.

Јединство - ТСК 5:2 (1:1)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 200, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Пантић у 33. Радмиловић у 46. петровић у 70. Паповић у 73. и Самарџић у 85. за Јединство, а Бјелановић у 11. и Пупавац у 81. минуту за ТСК. Жути картони: Касаповић, Прибић (ТСК). Црвени картон: Недељковић (ТСК).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Учур (Ђокић), Стјепановић (Пантић), Балаш, Топић, Марић (Клајић), Самарџић, Паповић, Иван (Јовановић), Џарић (Петровић), Радмиловић.

ТСК: Недељковић, Бјелановић, Радичић, Борић (Танкосић), Марић (Романов), Прибић (Ђурђевић), Јовановић (Петровић), Остојић, Илић, Лазић.

Темеринчани су играли добро. Успели су да поведу, међутим, када је искључен голман Растко Недељковић са играчем мање домаћи су преузели иницијативу и у другом делу стигли до сигурне победе.

Е. Ђ.

Доњи Срем - Јадран 1:0 (0:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 500, судија. Мијатовић (Житиште), стрелац: Лабовић у62. минуту. Жути картони: Зорић, Субашић (Доњи Срем), Лазић (Јадран).

ДОЊИ СРЕМ: Девић (Ристић), Ребић, Суботић, Крнета, Лабовић (Субашић), Вукмановић (Хелајзен), Трифуновић, Вуколић (Ђоревић), Јешић, Зорић, Ђокић (Трифуновић).

ЈАДРАН: Јовишић, Пејић, Секулић, Лазић, Љубинковић (Балешевић), Павловић, Видовић (Дојчиновић), Продановић (Георгијев), Писар, Живановић, Маловић.

Теже него што су очекивали фудбалери Доњег Срема су стигли до победе у мечу са Голубинчанима. Једини гол постигао је Лаборовић после лепе комбинације.

Б. П.

Табела и резултати:

Раднички (НП) - Слога 1:0, Цемент - Ветерник 1:1, Хајдук (Б) - Индекс 2:1, Слобода - Дунав 1:0, Младост - Раднички (Ш) 2:1, Јединство - ТСК 5:2, Славија - Хајдук (Д) 2:2, Доњи Срем - Јадран 1:0.