VOJVOĐANSKA LIGA – JUG Salajčani dva puta vodili

16.04.2024. 13:15 13:17
Izvor: NS Uživo/ Duel Stajića (Slavija) i Kudrića (Hajduk)

Salajčani su dva putavodili  protiv lidera iz Divoša, u najboljoj partiji proleća, ali je na kraju osvojili  samo bod.

Slavija (NS) – Hajduk (D) 2:2 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca: 300. Sudija: Kresić (Titel), strelci: Kitić u 28. i Ćeha u 51. za Slaviju, Zolnajić (iz penala) u 45. i  Trebovac u 60. za Hajduk. Žuti kartoni: Kitić, Trišić, Batinić, Milovac (Slavija), Zolnajić, Mandić (Hajduk). Crveni kartoni: Milovac (Slavija) u 78. i Džibrić (Hajduk) u 68. minutu. S

SLAVIJA: Zaviš 7, Lazarević 8, Gajić 7, Stajić 7,5, Batinić 6,5, Eror 6,5, Ćeha 7,5 (od 56. Đorđievski 7), Trišić 7 (od 61. Đaković – (od 72. Kljajić -)), Kitić 7,5 (od 61. Ferati -), Banović 7, Milovac 6,5.

HAJDUK (D): D. Petrović 6, Džibrić 6, Radaković 6,5 (od 46. Trebovac 7,5), Jelić 6,5, Jević 7, Mandić 7, Cvijić 7,5, Nađ 7, Kudrić 6,5 (od 65. Veselinović -), Zolnajić 7,5, V. Petrović 6,5 (od 46. Herceg 6,5).

Odbitak od Dragoslava Petrovića nakon slobodnjaka Marka Milovca, u mrežu preusmerio je Bojan Kitić. Izjednačenje je usledilo u nadoknadi, a prethodio mu je sumnjiv jedanaesterac, iz kog je Zolnajić matirao Zaviša. Samo što je počelo drugo poluvremene, Trišić je izveo korner, a statična odbrana gostiju dozvolila je da se bonus Ćeha ušeta ispred Petrovića i ugura loptu u gol. Minus je poništio Tomislav Trebovac, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

C. R.

Cement - Veternik 1:1 (1:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca 150, sudija: Petrović (Šid), strelci: Stevanović u 5. za Cement, Pešić u 48. minutu za Veternik. Žuti kartoni: V. Sapundžić, Starčević, Vukolić (Cement), Čvoro, Umićević, Vilotijević, Pešić (Veternik).

CEMENT: Miladinov 7, Jeremić7, Mikić 6,5 (Košćan 7), Borovnica 7 (Kukuruzović), Stevanović 7,5 (Starčević 7), N. Sapundžić 7,5, Rakić 8, Šarenac 7, Kovanušić 7, Vukolić 7, V. Sapundžić 7.

VETERNIK: Đurikin 7,5, Čvoro 7, Švonja 7, Pešić 6,5 (Đurđević 7), Kisić 6,5, Čalija 6,5 (Radosavčić 6,5), Vuković7, Zeljković 7, Vilotijević 7 (Turajlo 6,5), Sekulić 7.

Fudbaleri Cementa u 5. minutu su došli do vođstva preko mladog Stevanovića, ali su se u finišu prvog poluvremena popustili što je znala ekipa Veternika da iskoristi i do samom početku drugog dela došlo je do izjednačenja preko Pešića. U finišu utakmice Cementaši su pojačali tempo, međutim, pojačala se odbrana gostiju.

B. Starčević

Radnički (NP) -  Sloga 1:0 (1:0)

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, gledalaca 100, sudija: Radić (Irig), strelac: Cvetinović u 39. minutu. Žuti kartoni: Roganović, Bošnjak, Ergerac

RADNIČKI: Trifunović 7, Roganović,Romac,  Živković Cvjetinović (Ergerac), Milaković, Šormaz , Cvetković, Lukić(Dujić), Koštić(Bošnjak), Bjelobrk.

SLOGA: Vojvodić, Petković, Pastor, Jakovljević, Krajnović, Mijailović, Ribar (Radonić), Grujić, Papak, Berić (Bogavac).

Pazovnčani su posle nove promene trenera uspeli da stignu do prve prolećne pobede i da nagoveste da će se boriti za opstanak. Jedini gol postigao je Cvetinović u 39. minutu posle lepe kombinacije.

M. K.

Hajduk (B) – Indeks 2:1 (1:1)

BEŠKA: Igralište Hajduka, gledalaca 2000, sudija:Grgurović (Petrovaradin),  strelci: Ležaić u 4. Smiljanić u 76. za Hajduk, a Varga u 3. minutu za Indeks. Žuti kartoni: Milošević (Hajduk),  Bardun i Denić (Indeks).

HAJDUK: Čalić, M. Gavrilović, Milošević, Đorđević, Vujović, Jokić (Bajić), Mitrović, Smiljaniić, Grubješić (Gajić),  S. Gavrilović (Matić), Ležajić (Šehurić).

INDEKS: Buzadžija, Akik (Akik), Živanović, D. Rađenović, Varga, Vukašinović, Veselinović, Bogojević, F. Rađenović (Vujić), Radojičić, Grubović(Denić).

Posle velike borbe fudbaleri Hajduka su uspeli da savladaju ekipu Indeksa. Gosti su poveli već u 3. minutu preko raspoloženog Varge koji je postao jedan od najboljih igrača studenata, ali domaći su minut posle izjednačili. U drugom delu Bešćani su stigli preko Buzadžije do pobede.

I. B.

Mladost (BJ) – Radnički (Š) 2:1 (1:0)

BAČKI JARAK: Stadion Livadica, gledalaca: 250. Sudija: Jurišić (Novi Sad), strelci: Jelić u 22. i 48. za Mladost, a Hrubik (autogol) u 47. za Radnički. Žuti karton: Hrubik (Mladost).

MLADOST: Pajfer 7, Đumić 7, Hrubik 7, Drinić 7 (od 50. Malbaša 7), Antonić 7 (od 78. Pavlović – ), Erak 7,5 (od 89. Tekić – ), Mitrović 7, M. Knežević 7,5, Jelić 8 (od 89. Kovačić – ), A. Knežević 7, Zeljković 7.

RADNIČKI: Novaković 7, Borojević 6,5, Aperlić 7, Drča 7, Stojšić 6,5, Mijatović 7, Šuša 7, Vuković 7, Đuričić 6,5, M. Subić 6,5, Rukavina 7.

Do šeste prolećne pobede, fudbalere Mladosti, predvodio je Bratislav Jelić. Visoki napadač, udarcem glavom, krunisao je centaršut Davida Hrubika, pri čemu je akcija potekla od Luke Antonića. Nenad Šuša je prošao po levoj strani, Nemanja Drča je sve budno ispratio, dok je Hrubik u želji da spreči izjednačenje postigao autogol. Samo što su krenuli sa centra, Jaračani su ponovo stekli prednost. Aleksandar Erak je proigrao Dejana Mitrovića, čiji udarac je kratko odbio golman Aleksa Novaković. Natrčao je Bratislav Jelić i opravdao epitet prvog strelca domaćina.

M. M.

Sloboda – Dunav 1:0 (0:0)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, gledalaca 200, sudija: Skakavac (Ruma), strelac: Vujasin u 71. minutu. Žuti kartoni: Kuburović, Đuričić,Vujasin (Sloboda), R. Nikolić, Petrović, Đorđević, Mitrović, Stokić, Milnkoić (na klupi) (Dunav(Crvebni karoni: Milenković i Zogović )oba na klupi) (Dloboda).

SLOBODA: Jagodić, Čolić, Kuburović, Josimov, M. Janković, Milojević(Novaković), Kokir (Bubalo), Žiković(Pilipović),, Đuričić, Barić (Milinković), L. Janković (Vujasin).

DUNAV: V. Petrović, M. Nikolić, R. Nikolić(Petrovič), Marković(Jovković), N. Perović, Mačinković, Đorđević, Zogović (Rađenović), Mirković (Karić), Mihajlović (Stokić).

U dobroj utkamici slavili su fudbaleri Slobode.

S. R.

Jedinstvo - TSK 5:2 (1:1)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 200, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Pantić u 33. Radmilović u 46. petrović u 70. Papović u 73. i Samardžić u 85. za Jedinstvo, a Bjelanović u 11. i Pupavac u 81. minutu za TSK. Žuti kartoni: Kasapović, Pribić (TSK). Crveni karton: Nedeljković (TSK).

JEDINSTVO: Tojzan, Učur (Đokić), Stjepanović (Pantić), Balaš, Topić, Marić (Klajić), Samardžić, Papović, Ivan (Jovanović), Džarić (Petrović), Radmilović.

TSK: Nedeljković, Bjelanović, Radičić, Borić (Tankosić), Marić (Romanov), Pribić (Đurđević), Jovanović (Petrović), Ostojić, Ilić, Lazić.

Temerinčani su igrali dobro. Uspeli su da povedu, međutim, kada je isključen golman Rastko Nedeljković sa igračem manje domaći su preuzeli inicijativu i u drugom delu stigli do sigurne pobede.

E. Đ.

Donji Srem - Jadran 1:0 (0:0)

PEĆINCI: Stadion Suvača, gledalaca 500, sudija. Mijatović (Žitište), strelac: Labović u62. minutu. Žuti kartoni: Zorić, Subašić (Donji Srem), Lazić (Jadran).

DONJI SREM: Dević (Ristić), Rebić, Subotić, Krneta, Labović (Subašić), Vukmanović (Helajzen), Trifunović, Vukolić (Đorević), Ješić, Zorić, Đokić (Trifunović).

JADRAN: Jovišić, Pejić, Sekulić, Lazić, Ljubinković (Balešević), Pavlović, Vidović (Dojčinović), Prodanović (Georgijev), Pisar, Živanović, Malović.

Teže nego što su očekivali fudbaleri Donjeg Srema su stigli do pobede u meču sa Golubinčanima. Jedini gol postigao je Laborović posle lepe kombinacije.

B. P.

Tabela i rezultati:

Radnički (NP) - Sloga 1:0, Cement - Veternik 1:1, Hajduk (B) - Indeks 2:1, Sloboda - Dunav 1:0, Mladost - Radnički (Š) 2:1, Jedinstvo - TSK 5:2, Slavija - Hajduk (D) 2:2, Donji Srem - Jadran 1:0.