108.4794

Војвођанска лига – југ: Лаћарци корак до опстанка

22.05.2018. 11:44 11:47

​​​​​​​ЛСК - Борац (НС) 5:0 (2:0)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 100, судија: Менићанин (Врдник). Стрелци: Рокса у 8. и 38, Ђукић у 60. и 87. и Вукотић у 82. минуту. Жути картони: Трубић (ЛСК), Папрић, Бичкеи (Борац). Црвени картон: Јашовић (Борац).

ЛСК: Васиљевић 7, Давогић 7, Босанчић 8, Трубић 7, Радуловић 7, Рокса 9 (Дронић), Бојић 8, Ђукић 9, Вукотић 8 (Морак), Опарушић 7, Стојчић 7.

БОРАЦ: Закарија 6, Ђукановић 6, Ћук 5, Јашовоић 5, Папрић 6 (Кнежевић), Вујовић 6 (Растовић), Самарџија 6, Крајновић 6, Бичкеи 6 (Бојанић), Богавац 7, Томић 6.

И поред неколико пропуштених шанси Лаћарци су брзо повели преко Роксе. После искључења Јашовић домаћи су били бројчано јачи и у наставку игре Ђукић је отворио серију од још три гола. Тако су Лаћарци дошли до убедљиве победе.

Л. Милојевић

Хајдук (Д) - Индекс 4:1 (1:1)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија Илић (Нова Пазова). Стрелци: Совиљ у 28, Сремац у 50, Ристић у 72. и Мићуновић у 80. за Хајдук. Жути картон: Кисић (Индекс)

ХАЈДУК: Стојчић 7, Симић 7 (Сремац 7), Шућак 7, Ристић 7, Ветеха 7, Савићевић 7 (Лакић 7), Новаковић 7 (Мићуновић 7), Совиљ 7, Остојић 7, Којић 7.

ИНДЕКС: Секицки 6, Радаковић 6 (М. Ковачевић 6), Мрђеновић 6, Р. Ковачевић 6, Ђекић 6, Пешевић 6 (Опарница), Кисић 6, Покрајац 6, Станковић 6, Варга 6, Кнежевић 6.

У Дивошу виђен је динамичан и борбен фудбал. Још у првом полувремену домаћиуни су покушали да изненаде млађане госте, који су наступили са чак осам бонус играча. Агресивном игром су покушали да дођу до резултата од неколико голова разлике. И да се нису испромашивали засигурно би такав резултат и био.

Совиљ је са седам метара лако савладао Секицког, а изванредан гол постигао је Ристић. Из шута с 25 метара погодио је лоптом у саме рашље. Р. Маричић

Хајдук (Ч) - Слога (Т) 4:3 (1:2)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца 100, судија: Тодић (Врдник), стрелци: Марков у 30. 47. и 50. (из пенала), Марић у 65. за Хајдук, а Томић у 18. Пролић у 45. Ергарац у 60. минуту за Слогу.

ХАЈДУК: Пленић 7, Вујчић 7, Паповић 7, Дејановић 7, Симић 8, Докић 8, Јовић 7 (Шарић), Јовановић 7, Марков 8 (Ристић), Кобиљски 7, Марић 7.

СЛОГА: Станивук 6 (Гогић 6), Радаковић 7, Пастор 7 (Ергарац 7), Томић 7, Зелић 7, Мијајловић 7, Бабић 7, Пролић 7, Панић 7, Рајчевић 6, Бајић 6.

У сусрету између Чуружана и Темеринаца гостима је припао први део утакмице, а домаћину наставак у коме су се боље снашли и стигли до победе. Немања Томић ударцем с око 25 метара изненадио је голмана Хајдука Николу Пленића за вођство гостију.

Након пола сата игре Драган Марков успео је да умакне одбрани Слоге и поравна резултат, да би Боро Пролић у самој завршници овог дела игре поново вратио гол предност гостима. Два брза гола које је на почетку другог дела игре постигао најбољи играч овог сусрета седамнаестогодишњи Драган Марков у многоме је одредио ток овог сусрета, а за још једно поравнање резултата побринуо је резервиста Слоге Милош Ергарац, а гол за минимално вођство домаћина постигао је Михајло Марић.

П. Бундало

Подунавац - Купиново 2:0 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Кеџа (Нови Сад). Стрелци: Мандић у 35. и Шолаја у 72. минуту. Жути картони: Балешевић (Подунавац), Јеремић (Купиново).

ПОДУНАВАЦ: Ћировић 7, Васиљевић 7, Шолаја 8, Вујасиновић 7, Пунишић 8, Б. Радаковић 7 (Каназир 7), Јакшић 7 (П. Радаковић 7), Балешевић 8, Милановић 7, Травица 7 (Паклар), Мандић 7.

КУПИНОВО: Адровић 7 (Ристивојевић), Јеремић 6, Боснић 8, Ђуричић 6, Недељковић 7, Најдановић 6, Ванић 6, Јерковић 6, Драча 7, Вујичић 6 (Живановић 6), Ољача 6.

Гости су показали да знају да играју фудбал и у првих 20 минута имали су неколико лепих прилика да поведу. Боснић је чак успео да погоди стативу.

Домаћини су били стрпљиви, чекали су да гости направе грешку у својој одбрани. И прво је то дочекао Мандић, а у наставку Шољаја је прописно извозао гостујућу одбрану и у изванредном соло продору крунисао је своју игру голом.

М. Радаковић

СлавијаЈединство 1:3 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100. Судија: Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Стојичић у 34. за Славију, а Цвејић у 50. Денић у 88. и Стојаковић у 90. минуту за Јединство. Жути картони: Јашовић, Терзић (Славија), Васиљевић (Јединство) Црвени картон: Стојичић у 57 (Славија).

СЛАВИЈА: Глишић 7, Стојановић 7, Асани 7, Марков 7, Јашовић 7, Марковић 7 (Гвозденовић 6), Стојичић 7, Терзић 7, Радовановић 7, Бубњевић 7, Галић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Живковић 6 (Вуковић 7), ребић 7, Јеловић7, Матовић 7, Миленковић 7, Ивковић 6 (Денић 8), Стојаковић 7, беговић 7, Мрдаковић 6 ( Цвејић 7), Васиљевић 7.

Поразом против Јединства екипа Славије је на корак од испадања из овог ранга такмичења. По приказаној игри поготово у првом полувремену заслужили су Салајчани барем реми. Већ на почетку утакмице истакао се одбраном голман Јовишић. Успела је Славија да бољу игру крунише голомпреко Стојичића. Пет минута пре краја првог дела истакао се и голман Славије Глишић када је из непосредне близине зауставио ударац Матовића. У наставку је улазак тројице нових играча Јединства  Вуковића, Денића и Цвејића резултовало изједначењем. Голман Глишић кратко је одбио неугодан ударац Беговића, а Цвејић био на правом месту.

Кључни моменат утакмице збио се у 57 минуту. Несигурни судија Ранисавић није пустио предност када је Стојичић био у ситуацији да озбиљно угрози гол Јединства. Видно изнервиран, жучно је реаговао, повукао судију а овај му показао пут у свлачионицу. Са играчем више гости су преузели иницијативу и са два гола у самом финишу утакмице дошли до победе.

М. По.

ДИВОШ: Хајдук - Индекс 4:1, ШАЈКАШ: Борац - Слога (Е) 2:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Борац (НС) 5:0, КАЋ: Југовић - Сремац (В) 2:1, ЧУРУГ: Хајдук - Слога (Т) 4:3, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Купиново 2:0, НОВИ САД: Славија -Јединство (СП) 1:3, Кабел - Хајдук (Б) 4:1.

1. Борац (Ш)        28     19     6      3      64:30        63

2. Кабел               28     19     6      3      51:24        63

3. Слога (Е)         28     18     7      3      64:18        61

4. Једин. (СП)     28    16     11     1      57:19        59

5. Хајдук (Д)       28     12     5      11     37:33        41

6. Подунавац     28     11     5      12     45:44        38

7. Слога (Т)        28     11     5      12     33:37        38.

8. Хајдук (Ч)       28     11     4      13     53:48        37