Vojvođanska liga – jug: Laćarci korak do opstanka

22.05.2018. 11:44 11:47

​​​​​​​LSK - Borac (NS) 5:0 (2:0)

LAĆARAK: Stadion LSK-a, gledalaca 100, sudija: Menićanin (Vrdnik). Strelci: Roksa u 8. i 38, Đukić u 60. i 87. i Vukotić u 82. minutu. Žuti kartoni: Trubić (LSK), Paprić, Bičkei (Borac). Crveni karton: Jašović (Borac).

LSK: Vasiljević 7, Davogić 7, Bosančić 8, Trubić 7, Radulović 7, Roksa 9 (Dronić), Bojić 8, Đukić 9, Vukotić 8 (Morak), Oparušić 7, Stojčić 7.

BORAC: Zakarija 6, Đukanović 6, Ćuk 5, Jašovoić 5, Paprić 6 (Knežević), Vujović 6 (Rastović), Samardžija 6, Krajnović 6, Bičkei 6 (Bojanić), Bogavac 7, Tomić 6.

I pored nekoliko propuštenih šansi Laćarci su brzo poveli preko Rokse. Posle isključenja Jašović domaći su bili brojčano jači i u nastavku igre Đukić je otvorio seriju od još tri gola. Tako su Laćarci došli do ubedljive pobede.

L. Milojević

Hajduk (D) - Indeks 4:1 (1:1)

DIVOŠ: Stadion Hajduka, gledalaca 150, sudija Ilić (Nova Pazova). Strelci: Sovilj u 28, Sremac u 50, Ristić u 72. i Mićunović u 80. za Hajduk. Žuti karton: Kisić (Indeks)

HAJDUK: Stojčić 7, Simić 7 (Sremac 7), Šućak 7, Ristić 7, Veteha 7, Savićević 7 (Lakić 7), Novaković 7 (Mićunović 7), Sovilj 7, Ostojić 7, Kojić 7.

INDEKS: Sekicki 6, Radaković 6 (M. Kovačević 6), Mrđenović 6, R. Kovačević 6, Đekić 6, Pešević 6 (Oparnica), Kisić 6, Pokrajac 6, Stanković 6, Varga 6, Knežević 6.

U Divošu viđen je dinamičan i borben fudbal. Još u prvom poluvremenu domaćiuni su pokušali da iznenade mlađane goste, koji su nastupili sa čak osam bonus igrača. Agresivnom igrom su pokušali da dođu do rezultata od nekoliko golova razlike. I da se nisu ispromašivali zasigurno bi takav rezultat i bio.

Sovilj je sa sedam metara lako savladao Sekickog, a izvanredan gol postigao je Ristić. Iz šuta s 25 metara pogodio je loptom u same rašlje. R. Maričić

Hajduk (Č) - Sloga (T) 4:3 (1:2)

ČURUG: Stadion Hajduka, gledalaca 100, sudija: Todić (Vrdnik), strelci: Markov u 30. 47. i 50. (iz penala), Marić u 65. za Hajduk, a Tomić u 18. Prolić u 45. Ergarac u 60. minutu za Slogu.

HAJDUK: Plenić 7, Vujčić 7, Papović 7, Dejanović 7, Simić 8, Dokić 8, Jović 7 (Šarić), Jovanović 7, Markov 8 (Ristić), Kobiljski 7, Marić 7.

SLOGA: Stanivuk 6 (Gogić 6), Radaković 7, Pastor 7 (Ergarac 7), Tomić 7, Zelić 7, Mijajlović 7, Babić 7, Prolić 7, Panić 7, Rajčević 6, Bajić 6.

U susretu između Čuružana i Temerinaca gostima je pripao prvi deo utakmice, a domaćinu nastavak u kome su se bolje snašli i stigli do pobede. Nemanja Tomić udarcem s oko 25 metara iznenadio je golmana Hajduka Nikolu Plenića za vođstvo gostiju.

Nakon pola sata igre Dragan Markov uspeo je da umakne odbrani Sloge i poravna rezultat, da bi Boro Prolić u samoj završnici ovog dela igre ponovo vratio gol prednost gostima. Dva brza gola koje je na početku drugog dela igre postigao najbolji igrač ovog susreta sedamnaestogodišnji Dragan Markov u mnogome je odredio tok ovog susreta, a za još jedno poravnanje rezultata pobrinuo je rezervista Sloge Miloš Ergarac, a gol za minimalno vođstvo domaćina postigao je Mihajlo Marić.

P. Bundalo

Podunavac - Kupinovo 2:0 (1:0)

BELEGIŠ: Stadion Podunavca, gledalaca 200, sudija Kedža (Novi Sad). Strelci: Mandić u 35. i Šolaja u 72. minutu. Žuti kartoni: Balešević (Podunavac), Jeremić (Kupinovo).

PODUNAVAC: Ćirović 7, Vasiljević 7, Šolaja 8, Vujasinović 7, Punišić 8, B. Radaković 7 (Kanazir 7), Jakšić 7 (P. Radaković 7), Balešević 8, Milanović 7, Travica 7 (Paklar), Mandić 7.

KUPINOVO: Adrović 7 (Ristivojević), Jeremić 6, Bosnić 8, Đuričić 6, Nedeljković 7, Najdanović 6, Vanić 6, Jerković 6, Drača 7, Vujičić 6 (Živanović 6), Oljača 6.

Gosti su pokazali da znaju da igraju fudbal i u prvih 20 minuta imali su nekoliko lepih prilika da povedu. Bosnić je čak uspeo da pogodi stativu.

Domaćini su bili strpljivi, čekali su da gosti naprave grešku u svojoj odbrani. I prvo je to dočekao Mandić, a u nastavku Šoljaja je propisno izvozao gostujuću odbranu i u izvanrednom solo prodoru krunisao je svoju igru golom.

M. Radaković

SlavijaJedinstvo 1:3 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 100. Sudija: Ranisavić (Sremska Mitrovica). Strelci: Stojičić u 34. za Slaviju, a Cvejić u 50. Denić u 88. i Stojaković u 90. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Jašović, Terzić (Slavija), Vasiljević (Jedinstvo) Crveni karton: Stojičić u 57 (Slavija).

SLAVIJA: Glišić 7, Stojanović 7, Asani 7, Markov 7, Jašović 7, Marković 7 (Gvozdenović 6), Stojičić 7, Terzić 7, Radovanović 7, Bubnjević 7, Galić 7.

JEDINSTVO: Jovišić 8, Živković 6 (Vuković 7), rebić 7, Jelović7, Matović 7, Milenković 7, Ivković 6 (Denić 8), Stojaković 7, begović 7, Mrdaković 6 ( Cvejić 7), Vasiljević 7.

Porazom protiv Jedinstva ekipa Slavije je na korak od ispadanja iz ovog ranga takmičenja. Po prikazanoj igri pogotovo u prvom poluvremenu zaslužili su Salajčani barem remi. Već na početku utakmice istakao se odbranom golman Jovišić. Uspela je Slavija da bolju igru kruniše golompreko Stojičića. Pet minuta pre kraja prvog dela istakao se i golman Slavije Glišić kada je iz neposredne blizine zaustavio udarac Matovića. U nastavku je ulazak trojice novih igrača Jedinstva  Vukovića, Denića i Cvejića rezultovalo izjednačenjem. Golman Glišić kratko je odbio neugodan udarac Begovića, a Cvejić bio na pravom mestu.

Ključni momenat utakmice zbio se u 57 minutu. Nesigurni sudija Ranisavić nije pustio prednost kada je Stojičić bio u situaciji da ozbiljno ugrozi gol Jedinstva. Vidno iznerviran, žučno je reagovao, povukao sudiju a ovaj mu pokazao put u svlačionicu. Sa igračem više gosti su preuzeli inicijativu i sa dva gola u samom finišu utakmice došli do pobede.

M. Po.

DIVOŠ: Hajduk - Indeks 4:1, ŠAJKAŠ: Borac - Sloga (E) 2:0, LAĆARAK: LSK - Borac (NS) 5:0, KAĆ: Jugović - Sremac (V) 2:1, ČURUG: Hajduk - Sloga (T) 4:3, BELEGIŠ: Podunavac - Kupinovo 2:0, NOVI SAD: Slavija -Jedinstvo (SP) 1:3, Kabel - Hajduk (B) 4:1.

1. Borac (Š)        28     19     6      3      64:30        63

2. Kabel               28     19     6      3      51:24        63

3. Sloga (E)         28     18     7      3      64:18        61

4. Jedin. (SP)     28    16     11     1      57:19        59

5. Hajduk (D)       28     12     5      11     37:33        41

6. Podunavac     28     11     5      12     45:44        38

7. Sloga (T)        28     11     5      12     33:37        38.

8. Hajduk (Č)       28     11     4      13     53:48        37