117.0601
108.4794

Војвођанска лига – југ: Кабел на корак до вишег ранга

28.05.2018. 10:33 10:34

Победом над одличном екипом из Дивоша фудбалери Кабела стигли су на корак до Српске лиге.

Већ у трећем минуту, после лепе акције и дуплог паса Граховца и Богданића, голман Драгослав Петровић је из угла избацио лопту у корнер. Ударац са угла извео је Горан Недић, а на месту био Филип Клајић за вођство.

Готово на истоветан начин, али са друге стране Недић је крај прве стативе пронашао Клајића, а голман Драгослав Петровић пантерским скоком скренуо је лопту у корнер. До полувремена је и Граховац шутирао, али лопта је завршила преко гола.

Све до 80. минута мреже су мировале, а онда је Граховац у простор послао лопту, Богданић био бржи од одбране, у шеснаестерцу га је срушио Александар Симић, па је судија Максимовић без размишљања показао на белу тачку. Сигуран извођач пенала био је Горан Недић.

Минут пре краја регуларног дела Милош Петровић је асистирао, а Марко Дармановић из непосредне близине савладао голмана Сакића за коначних 2:1.

Кабел – Хајдук (Д) 2:1 (1:0)

НОВИ САД: Гледалаца: 400. Судија: Ђорђе Максимовић (Инђија) 8. Стрелци: Клајић у 6, Недић у 80. из једанаестерца за Кабел, Дармановић у 89. за Хајдук. Жути картони: Зорић (Кабел), Симић, Јефтић, Петровић, Совиљ (Хајдук).

КАБЕЛ: Сакић 7, Тривуновић 7, Остојић 7, Зорић 7,5 (Шијан -), Вучковић 7,5, Тополић 7,5, Клајић 8, Недић 8, Граховац 7,5, Богданић 7,5 (Maliyan -), Ђурић 7 (Поштић 7).

ХАЈДУК: Д. Петровић 8, Симић 6,5, Којић 6,5, Шућак 6,5, Јефтић 6,5 (Дармановић 7), М. Петровић 7, Ристић 6,5, Ветеха 6,5, Сремац 7, Остојић 6,5 (Мићуновић -, Лакић -).

М. Поповић

Резултати војвођанских лига

Војвођанска лига, југ: Кабел – Хајдук (Д) 2:1, Хајдук (Б) – Славија 4:2, Јединство (СП) – Подунавац 1:4, Купиново – Хајдук (Ч) 2:1, Слога (Т)– Југовић 2:3, Сремац – ЛСК 7:2, Борац (НС) – Борац (Ш) 2:1, Слога (Е) – Индекс 3:0.

Војвођанска лига, исток: ЖАК – Вршац 2:4, Војводина (П) – Слога 6:1, Јединство (БК) – Пролетер 3:1, Козара – Јединство (НБ)4:0, Будућност (СЦ) – Слобода 1:1,  Раднички (К) – Бегеј 1:4, Раднички (С) – Кикинда 2:1, Младост (О) – Полет 8:0.

Војвођанска лига, север: Србобран – Бачка (П)1:2,  Слога – БСК 6:1, Младост(БП) – Младост (Т) 4:0, Препород – Задругар 4:0, Тиса – Младост (А) 0:1, Раднички (С) – Будућност 2:2, Тавакут – Полет 4:2.