Vojvođanska liga – jug: Kabel na korak do višeg ranga

28.05.2018. 10:33 10:34

Pobedom nad odličnom ekipom iz Divoša fudbaleri Kabela stigli su na korak do Srpske lige.

Već u trećem minutu, posle lepe akcije i duplog pasa Grahovca i Bogdanića, golman Dragoslav Petrović je iz ugla izbacio loptu u korner. Udarac sa ugla izveo je Goran Nedić, a na mestu bio Filip Klajić za vođstvo.

Gotovo na istovetan način, ali sa druge strane Nedić je kraj prve stative pronašao Klajića, a golman Dragoslav Petrović panterskim skokom skrenuo je loptu u korner. Do poluvremena je i Grahovac šutirao, ali lopta je završila preko gola.

Sve do 80. minuta mreže su mirovale, a onda je Grahovac u prostor poslao loptu, Bogdanić bio brži od odbrane, u šesnaestercu ga je srušio Aleksandar Simić, pa je sudija Maksimović bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je Goran Nedić.

Minut pre kraja regularnog dela Miloš Petrović je asistirao, a Marko Darmanović iz neposredne blizine savladao golmana Sakića za konačnih 2:1.

Kabel – Hajduk (D) 2:1 (1:0)

NOVI SAD: Gledalaca: 400. Sudija: Đorđe Maksimović (Inđija) 8. Strelci: Klajić u 6, Nedić u 80. iz jedanaesterca za Kabel, Darmanović u 89. za Hajduk. Žuti kartoni: Zorić (Kabel), Simić, Jeftić, Petrović, Sovilj (Hajduk).

KABEL: Sakić 7, Trivunović 7, Ostojić 7, Zorić 7,5 (Šijan -), Vučković 7,5, Topolić 7,5, Klajić 8, Nedić 8, Grahovac 7,5, Bogdanić 7,5 (Maliyan -), Đurić 7 (Poštić 7).

HAJDUK: D. Petrović 8, Simić 6,5, Kojić 6,5, Šućak 6,5, Jeftić 6,5 (Darmanović 7), M. Petrović 7, Ristić 6,5, Veteha 6,5, Sremac 7, Ostojić 6,5 (Mićunović -, Lakić -).

M. Popović

Rezultati vojvođanskih liga

Vojvođanska liga, jug: Kabel – Hajduk (D) 2:1, Hajduk (B) – Slavija 4:2, Jedinstvo (SP) – Podunavac 1:4, Kupinovo – Hajduk (Č) 2:1, Sloga (T)– Jugović 2:3, Sremac – LSK 7:2, Borac (NS) – Borac (Š) 2:1, Sloga (E) – Indeks 3:0.

Vojvođanska liga, istok: ŽAK – Vršac 2:4, Vojvodina (P) – Sloga 6:1, Jedinstvo (BK) – Proleter 3:1, Kozara – Jedinstvo (NB)4:0, Budućnost (SC) – Sloboda 1:1,  Radnički (K) – Begej 1:4, Radnički (S) – Kikinda 2:1, Mladost (O) – Polet 8:0.

Vojvođanska liga, sever: Srbobran – Bačka (P)1:2,  Sloga – BSK 6:1, Mladost(BP) – Mladost (T) 4:0, Preporod – Zadrugar 4:0, Tisa – Mladost (A) 0:1, Radnički (S) – Budućnost 2:2, Tavakut – Polet 4:2.