108.4794

Војвођанска лига – југ: Градски дерби Салајчанима

27.04.2018. 10:54 10:57

​​​​​​​Славија – Индекс 3:1 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100. Судија: Габоров (Зрењанин). Стрелци: Терзић у 22. 70 (из пенала) и 88. за Славију, а Варга у 13. минуту  за Индекс. Жути картони: Рис, Радовановић (Славија), Божић, Станковић (Индекс).

СЛАВИЈА: Мандић 7, Стојановић 7 Рис 7( Асани), Чичић 7 (Ушћумлић 8), Марковић 8, Стојчић 7, Секулић 7, Бубњевић 8, Плавшић 8, Радовановић 7, Терзић 9.

ИНДЕКС: Опарница 6, Ковачевић 6 (Урошевић -), Мрђеновић 7, Апић 6, Сендерак 6, Ђекић 6, Кисић 7 (Станковић -), Златковић 8, Варга 7, Зирић 6 (Прентовић 6),Божић 7.

Млада екипа Индекса под вођством новог тренера Стојана Илића пружила је у првом полувремену жесток отпор Славији. Изненадили су „студенти“ отвореном и нападачком игром и повели голом Варге. Тек након примљеног гола тргла се екипа тренера Новаковића и до полувремена је голом Терзића успела да изједначи.

У наставку је у казненом простору Ђекић оборио Стојчића, а сигуран са беле тачке био је Терзић за потпуни преокрет. У финишу утакмице је најбољи актер Слободан Терзић трећим голом запечатио судбину комшија.

М. По.

Хајдук (Б) - Борац (НС) 2:0 (1:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Стадион Дунава, гледалаца 150, судија Ђумић (Бачка Топола). Стрелци: М. Митровић у 43. и Мутић у 76. минуту.

ХАЈДУК: Шовљански 7, Суботин 7, С. Гавриловић 7, Ж. Митровић 7, Николић 7, М. Митровић 7, Шапоња 7 (Звекан), Живановић 7, Мачак 7, Цураковић 7, М. Гавриловић 8 (Орошић).

БОРАЦ:  Ралић 7, Растовић 7 (Кнежевић), Окиљевић 7, Самарџија 7, Томић 7 (Стојановић), Папрић 6, Ђукановић 6, Богавац 7, Вујовић 7, Крајиновић 6 (Блажић), Салић 7, Субашић 7.

Могла је победа, Бешчана, бити још убедљивија.Осим два постигнута гола, имали су домаћини још  неколико изузетних прилика. А, Мутић и Ж. Митровић су били носиоци игре домаћина. Играли су одлични и у одбрани и у нападу.

М. Батало

Купиново - Слога (Т) 2:1 (2:0)

КУПИНОВО: Стадион Купинова, гледалаца 150, судија Димитријевић (Нови Сад).Стрелци: Јеремић у 12.и Јерковић у 43. за Купиново, Росић у 89. минуту за Слогу. Жути картони: Недељковић (Купиново), Ловрић (Слога).

КУПИНОВО: Sayak 7, Јеремић 7 (Лекићж), Недељковић 7, Ђуричић 7, Најдановић 7, Јерковић 8, Јуришић 7, Рашковић 7, Драча 7, Вујичић 7, Ољача 7 (Живановћ).

СЛОГА: Станивук 7, Вукаљевић 7, Пастор 7, Немања Томић 7, Бајић 7 (Ловрић), С. Вукаљевић 7, Мијаиловић 7, Никола Томић 7 (Панић), Свитић 7, Росић 7, Павловић 7 (Радаковић 7).

Домаћини су нападали и у првом  полувремену.И поред два постигнута гола имали су још, неколико правих шанси да угрозе гол гостију. Ипак, први део завршен је са 2:0, и домаћини су су били бољи ривал.У другом полувремену, домаћи су кренули још агресивније.Створили су још у две лепе прилике али гостујућа одбрана је била на месту. У самом финишу сусрета створила се велика гужва пред домаћим голом.Лопта се неколико пута одбијала од одбране домаћих, а онда је на крају дошла до Росића, који је само вратио лопту у мрежу.

Н. Радановић

Подунавац - Борац (Ш) 2:4 (1:1)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Радаковић (Нови Сад). Стрелци: Шолаја у 29. и Мандић у 68. за Подунавац, Божић у 43, Гргић у 56, Попин у 75. и Миловац у 80.за Борац. Жути картон: Пауновић (Подунавац).

ПОДУНАВАЦ: Ћировић 6 Шолаја 7, Васиљевић 6, Б. Радаковић 6, Јакшић 6 (Јефтић 6), Балешевић 7 Пауновић 6, Поповић 6, Неоричић 6, Паклар 6, Мандић 7 (Милановић 6).

БОРАЦ: Субашић 7, Д. Зечевић 6, Макивић 7, Живанов 7, Скоко 8 (С. Зечевић), Јашић 7, Божић 7, Јанков 8 (Гргић 8), Попин 8, Миловац 7.

Играчи, Подунавца, без два стандардна штопера Пунишића и Вујасиновића, нису могли да парирају разиграним гостима из Шајкаша. Додуше издржали су до 68. минута. После тога гости су кренули агресивније и плод такве игре су голови Попина и Миловца.

М. Радаковић

Јединство (СП) - Сремац (В) 3:1 (1:1)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединство, гледалаца 200, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Стојановић у 24. и Иваковић у 85. и 90. за Јединство, а Штетић у 6. минуту за Сремац. Жути картони: Вуковић, Матовић (Јединство), Поповић, Матић (Сремац).

ЈЕДИНСТВО: Милинковић 7, Бугарин 6 (Миленковић 7), Ребић 6 (Ивковић 7), Бојбаша 7, Матовић 7, Ђорђевић 7, Вуковић 7, Беговић 7, Стојаковић 7, Денић 7, Мрдаковић 7 (Стојановић 6).

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Кубуровић 6, Белак 6, Вукосављевић 6, Грујин 7, Поповић 7, Штетић 7 (Грујић), Бабић 6, Матић 7 (Антуновић 7), Радивојевић 6.

У дуелу, најближих комшија виђен је динамичан и борбен фудбал. И брзо су повели Војчани. Штетић је прошао кроз домаће штопере као ветар, и лако матирао Милинковића. Потом су домаћини кренули јак притисак на гостујућу одбрану. И после неколико промашених шанси домаћини су поравнали резултат. Стојановић је био прецизан из шута са око 20 метара.

У наставку, домаћини, су притискали, госте са свих страна. Али, гостујућа одбрана је одоловала све до уласка брзоногог Ивковића. Једноставно, гости, га нису могли задржати. Два пута је просто разбио одбрану гостију, тако, да је и искусни голман Старчевић, био немоћан да било шта учини.Ивковић је први гол постигао после изванредног лоб ударца, а други просто се ушето кроз одбрану гостију.

М. Бзовски

Хајдук (Д) - Југовић 2:0 (1:0)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија Максимовић (Инђија). Стрелци: Којић у 29. и Савићевић у 83. минуту. Жути картони: Савић, Јефтић, Ристић (Хајдук), Рис, Лалић, Гроздић (Југовић).

ХАЈДУК: Д. Петровић 7, Симић 7 (Сремац 7), Шућак 8, Јефтић 7, М. Петровић 7, Ристић 7, Ветеха 7 (Мићуновић 7), Савићевић 7, Којић 8 (Новаковић 7), Совиљ 7, Савић 7.

ЈУГОВИЋ: Мартиновић 7, Макивић 7, Дуброја 7, Гроздић 7 (Ђекић), Чичак 7, Рис 7, Веселиновић 7 (Ђаковић 7) Вулетић 7, Срдић 7, Николић 8,  Лалић 7 (Шукара 7).

Коначно и Дивошани да осете сласт победе.Којић је матирао Мартиновића ударцем главе, а Савићевић је само испратио акцију и лопту је само ћушнуо у незаштићени део мреже.

Р. Маричић

Хајдук (Ч) - ЛСК 7:2 (5:0)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца око 150, судија: Стојић (Нови Сад), стрелци: Кобиљски у 15. и 50. Марков у 32. и 38. Јовић у 30. Јовановић у 35.  и Марић у 75. за Хајдук; а Босанчић у 47. и 90. (из пенала) за ЛСК.

ХАЈДУК: Шарић -, Паповић 7 (Стјепановић -), Срећков 8, Бубања 7, Kalajyć 8, Бајат 8, Јовић 7 (Марић 7), Симић 8, Јовановић 7 (Дејановић), Кобиљски 8, Марков 8.

ЛСК: Овшек 8, Давогић 5 (Жабић -), Босанчић 7, Радуловић 5, Трубић 5, Морак 5, Бараћ 5, Вукотић 5, Опарушић 6, Ђилас 5 (Дронић 5), Стојчић 5.

Чуружани су се коначно заиграли како знају. резултирало убедљивом победом над гостима из Лаћарка. Жаре Кобиљски отворио је изузетно лепим шутем серију голова.

Предност је удвостручио Душко Јовић, после најлепше акције на овој утакмици. Затим следи симултанка најмлађег и најбољег играча овог сусрета, 17-огодишњег Драгана Маркова, који за осам минута постигао два гола.

Други део је протекао у резултатски изједначеној игри, и то највише захваљујући спретном гостујућем голману Ивану Овшеку. Част гостију, а спасао је капитен Милован Босанчић.

П. Бундало

ИВОШ: Хајдук - Југовић 2:0, ЧУРУГ: Хајдук - ЛСК 7:2, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Борац (Ш) 2:4, НОВИ САД: Славија - Индекс 3:1, Кабел - Слога (Е) 1:1, СТАРИ БАНОВЦИ: Хајдук (Б) - Борац (НС) 2:0, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Сремац (В) 3:1, КУПИНОВО: Купиново - Слога (Т) 2:1.

1. Јединство (СП)        22     14     8      0      48:13        50

2. Слога (Е)                 22     14     6      2      40:11        48

3. Борац (Ш)                22     14     6      2      50:27        48

4. Кабел                       22     13     6      3      38:21        45

5. Слога (Т)                 22     11     4      7      29:28        37

6. Хајдук (Д)                22     9      5      8      27:26        32

7. Хајдук (Ч)                 22     9      4      9      40:31        31

8. Подунавац               22     8      5      9      37:35        29